Farklı Bir Proje: Macera Sevenler Macerada!

İstanbul adalarından Burgazada ve Heybeliada ‘Adalararası MACERADA Yarışları 2013’ ile spor müsabakalarına tanıklık ediyor. Yüzme, bisiklet, oryantiring parkurları ve bonus etaplardan oluşan yarışma 8 Eylül 2013 tarihinde gerçekleşecek.

macerada1 macerada4

Adalar’da Doğal Kültürel Miras ve Adalar Turizm Geliştirme Merkezi Projesi etkinlikleri kapsamında ISTKA tarafından desteklenen ve bu yıl ilki düzenlenen MACERADA Yarışları farklı spor disiplinlerini ve eğlenceyi aynı yarış içerisinde topluyor.

Oryantiring, bisiklet, atletizm gibi sporun birçok dalında kendini sınamak isteyen sporcular MACERADA yarışları ile doğada keyifli anlar geçirme fırsatı elde ediyor. İki kişilik gruplarla katılım MACERADA Yarışları kondisyon, güç, dayanıklılık, motivasyon gibi unsurların yanı sıra; planlama, strateji, takım olma gibi sosyal yetileri de gerektiriyor.

macerada2

Yarışmacılar Lefter Penaltı Noktası’ndan şut çekecek!
8 Eylül’de Saat 09:00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek yarışın yüzme etabını Burgazadası ve Heybeliada arasında tamamlayan yarışmacılar, bisiklet ve oryantiring etabını Heybeliada’da tamamlayacaklar. Yarışmacılar İsmet İnönü, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Aziz Nesin, Lefter gibi Adalar’da iz bırakmış isimlere ithaf edilecek bazı etaplarda güçlerini sınayacak.

MACERADA Yarışları hakkında detaylı bilgi almak, kayıt olmak ve kurallar için http://www.macerada.org  adresini ziyaret edebilirsiniz.

macerada3

İlgili Kişi:
Esra Şavkın – Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 / 0537 858 85 49
esras@marjinal.com.tr

Adalararası Macerada Yarışları
Macerada, Adalar Turizm Geliştirme Merkezi çatısı altında Adalar Belediyesi, Adalar Vakfı, Heybeliada Gonüllüleri Derneği, Heybeliada Su Sporları Kulübü tarafından, Adalar’daki su sporları kulüpleri (Büyükada Deniz Kulübü, Adalar Su Sporları Kulübü (ASSK), Burgaz Deniz Kulübü, Kınalıada Su Sporları Kulübü, Yıldırım Spor Kulübü) ve Kızılay Adalar Şubesi işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Önceki İçerikBÜTÜN GÜN AYNALARI
Sonraki İçerikHep En İyisini Biz mi Biliriz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz