Deneyimledim…

Bir kitap okuduk ve hikayenin geçtiği yerlerin peşine düştük. Aslında yazarın hayal gücü ile bir yolculuk yaptık. Biz 5 yıldır “Kitap ile Sohbet” ediyoruz. Okuduğumuz kitaplara her açıdan bakıyoruz. Kitaptan kendi hayatımıza bakıyoruz. Çok besleyici ve zenginleştiren bir program. Her hafta İstanbul Oyuncak Müzesinde her Salı günü saat 11.30’da buluşuyoruz, 2 saat okuduğumuz kitabın içine dalıyoruz.Kahramanları inceliyor, hikayenin geçtiği yerleri tanımaya çalışıyoruz. İşte bu yolculuk fikri böyle ortaya çıktı.

Ideon romanının peşinden yazar Orhan Bahtiyar ile birlikte Kaz dağına gittik. Farklı ve çok güzel bir deneyimdi. Hepimiz çok etkilendik, bundan böyle sohbetlerimize gezi de ekleyeceğiz. Bakalım bundan böyle hangi kitap bizi hikayesine davet edecek?

Bu ay “Kitap ile Sohbet”e akşam seansı ile devam ediyoruz. Her Pazartesi saat 18.30’da Metin Zakoğlu Cafe Theatre’dayız.

Cafe Theatre sevgili Metin Zakoğlu’nun her gün kendi yönettiği ve oynadığı farklı oyunlarını sergilediği bir tiyatro salonu ve cafe. Çok sıcak bir mekan. Oyuncak Müzesinden sonra şimdi bir tiyatro salonunda kitap ile sohbet etmek benim için çok önemli ve çok mutluluk veren bir deneyim.

Deneyim,deneyim deyip duruyorum, ne demek bu deneyim ve neden bu kadar önemli?
Deneyim,yaşamak demek, yaşadım ve tüm duyguları en gerçek hali ile hissettim demek.Öğrenmenin en etkili şeklidir yaşayarak öğrenmek.

Hayatımızı güzelleştiren deneyimler yaşamayı diliyorum hepimize…

Martı dergisi yine hayatın içinden konularla elinizin altında, tıklayın, okuyun ve paylaşın…

Sevgiyle nefes alın, konuşun, adım atın ve farkı görün…

Önceki İçerikNeden Millet Ay’a, Biz Yaya?
Sonraki İçerikBir Kitabın Peşinden Yolculuk: Kaz Dağı
Yasemin Sungur
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz