Hayat Öğrencisi…

Minicik kalpleriyle okula başlayan çocuklarımızın potansiyelini içtenlikle kabul eden ve kullanması için destekleyen öğretmenlerimizin her gün sevgiyle anıldığından eminim. Öğrenme heyecanını yitirmemiş kendini geliştiren tüm öğretmenlerimizin ellerinden öperim.

Hayatımda yollarımızın kesiştiği, farketmeden hayat öğretmenim olan herkese, öğrendiğim her şey için teşekkür ederim.

Ailemizde öğretmen çok. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Ne önemli bir meslek yaptıklarını biliyorlar.

Kardeşlerim Işın ve Arzu’yu sevgiyle kucaklıyorum.

Beni öğretmen seçerek öğrenme heyecanımı artıran tüm öğrencilerimi kucaklıyorum. Bana öğretmen olan tüm kitap, film, sanat, müzik eserlerini üretenlere en derin saygılarımı sunuyorum.

En büyük öğretmenim doğa, sen olmasan yoktuk. Varlığıma şükürler olsun, özümü öğrenmeye sevgiyle devam edeceğim.

Atatürk’ün sözleriyle öğretmenlik mesleğine bakalım.

Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.

Memleket evlâdı, her öğrenim aşamasında ekonomik hayatta verimli, etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır.

Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.

-Mustafa Kemal Atatürk #öğretmenlergünü

hayatöğrencisi #öğretmenlergünü #güzelhayatlaröğretisi💫

Yasemin Sungur

Önceki İçerikBuruk Bir Öğretmenler Günü
Sonraki İçerikKitaplara Üfleyen Kadınlar
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...