Fundación MAPFRE’den Uluslararası Fotoğraf Yarışması!

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı) tüm dünyadan fotoğrafçıları ilk kez düzenlediği, 25.000 euro ödüllü fotoğraf yarışmasına katılmaya davet ediyor. Ayrıca yarışmanın kazananı adına İspanya’da KBr Barcelona Fotoğraf Merkezi’nde Şubat 2023’te bir sergi düzenlenecek.

Fundación MAPFRE, ilk kez uluslararası ölçekte fotoğraf yarışması düzenliyor. İki yılda bir yapılması planlanan KBr Uluslararası Fotoğraf Yarışması, tüm dünyadan fotoğrafçıların katılımına açık. Katılımcılar fotoğraf ve sanat dünyasında deneyimli en az 2 sanatçının referansı ile birlikte, daha önce bir yarışmaya katılmamış ve halka açık sergilenmemiş projeleriyle başvuru yapabilecekler. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 10 Eylül 2021.

Yarışmanın kazananı 25.000 euro’luk ödülün sahibi olacak. Para ödülünün yanı sıra Şubat 2023’te İspanya’da bulunan KBr Barcelona Fotoğraf Merkezi’nde bir sergi düzenlenecek.  Sergi, hazırlanacak bir katalogla kamuoyuna da tanıtılacak.

Yarışmanın jüri koltuğunda sanat dünyasının tanınmış dört ismi yer alıyor. Sanatçı, sanat eleştirmeni ve bağımsız küratör Carles Guerra, Archive Küratörü Michael Schmidt ve sergi küratörü Thomas Weski, Aperture İcra Direktörü Sarah Meister ve yazar, küratör, bağımsız danışman ve Bolonya merkezli MAST Vakfı’nın (Manifattura di Arti, Sperimentazione e Tecnologia) Küratörü Urs Stahel. Bu dört isme Fundación MAPFRE Kıdemli Fotoğraf Küratörü Carlos Gollonet de eşlik edecek.

Yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Fundación MAPFRE Kültür Alanı Yöneticisi Nadia Arroyo, “Bu ödülle Fundación MAPFRE’nin sanatsal oluşumlara verdiği desteği pekiştirerek, kazanan kişiyi ulusal ve uluslararası sanat camiasında öne çıkarmayı amaçlıyoruz. Sunulan para ödülü, sergi fırsatı ve ilgili katalog ile kazanan fotoğrafçının kariyerine destek olmak istiyoruz” dedi.

Adaylar daha fazla bilgi almak ve katılım koşullarını öğrenmek için kbr.fundacionmapfre.org adresini ziyaret edebilirler.

Fundación MAPFRE hakkında

1975 yılında toplumsal fayda yaratmak amacıyla MAPFRE S.A. tarafından kurulmuş olan Fundación MAPFRE, kar amacı gütmeyen bir vakıftır. MAPFRE S.A.’nın çoğunluk hissedarı konumunda olan Fundación MAPFRE, faaliyetlerini beş ana alan çatısı altında yürütmektedir. Bu çatı kazaları önleme ve yol güvenliği, sağlık alanında teşvikler, sigorta ve sosyal güvenlik, kültürel faaliyetler ve toplumsal gelişim alanlarından oluşmaktadır.

Fundación MAPFRE, bu beş ana faaliyet çerçevesinde sosyal sorumluluk projelerini desteklenmekte ve geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Vakıf Türkiye’de MAPFRE Sigorta ortaklığıyla projelerini hayata geçirmekte ve tüm faaliyetlerinde kendi adıyla hareket etmektedir.

KBr Hakkında

KBr, Fundación MAPFRE’nin kültürel faaliyetler alanında 2009 yılından bugüne destek olduğu sanatsal fotoğrafçılık odağında yeni açılan sanat merkezidir. Sanatsal fotoğrafçılığı kucaklayan nadir merkezlerden biri konumundaki KBr; iki sergi alanı, bir kitapevi, eğitim faaliyetleri için ayrılan bir alan ve çok amaçlı bir oditoryum ile fotoğrafçılık alanında uluslararası bir referans noktasıdır.

Önceki İçerikÇayınızı Nasıl Alırdınız?
Sonraki İçerikSanatın ve Doğanın Birlikteliğine Övgü