Yeni bir zaman, yeni bir Türkiye

 

burcuvurkac_ileri_duzey_astroloji_egitimiÜlkemizde, Mart sonunda yapılan, seçimlerin hemen ardından doğan Yeniay, yeni bir döneme girdiğimizi gösteriyor. İstesek de istemesek de, kadersel temalarla Yeni Türkiye için gelişmeler bu ay ortaya çıkacağa benzer. Buna işaret eden pek çok astrolojik gösterge iş başında.

Yeni bir “tutulma mevsimi” başlıyor. Nisan ayında iki tutulma bizi bekliyor: 15 Nisan’da Ay Tutulması ve 29 Nisan’da Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Ay Tutulması, astrolojik olarak duygularımızı etkileyen olayları gündeme getirir. Olayların normal akışı değişip hassaslaşabilir. Ay’ın içerdiği anlama uygun olarak annelik, aile, domestik konularda, kişisel dünyanıza özel alanlarda gelişmeler olabilir. Ay tutulması, duygusal olarak zorluk yaşadığınız konuda, başka bir bakış açısı geliştirmenizi anlatıyor olabilir. Geçmişi geride bırakıp, duyguların yükünden kurtulmaya çalışın.

Güneş Tutulması ise, kendimizi, önem verdiğimiz kişileri etkileyecek olayları gündeme getirir. Tutulma önemli kişilerle ilgili olayları işaret eder. Bir dönem bitip, yeni bir dönem başlayabilir. Yeni gelişmeler, kadersel başlangıçlar oluşabilir. Bu günlerde ortaya çıkan olayların etkisi sene içinde de görülür. Güneş Tutulması’sında güçlü, önemli kişilerin hayatında sorunlar gündeme gelebilir. Güç savaşları, ego sorunları veya ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

Genel olarak bakıldığında tutulmalar, hızla gerçekleşen bir dizi olayı simgelerler. Hiç beklenmedik, ancak kadersel olarak tanımlanacak olaylar, bu zamanlarda ortaya çıkar. Gelişen olayları olumlu, olumsuz değerlendirmeden önce serinkanlı olmaya özen göstermelisiniz.

Ay ve Güneş tutulması yanısıra Nisan’da özel bir açı kalıbı gökyüzünde oluşuyor. Sıradışı Uranüs, yenilmez Pluto, savaşçı Mars ve genişleten Jüpiter’le oluşan büyük kare formu, ülkemizde ve Dünya’da yeni bir doğumun başladığını gösteriyor.

Bu büyük kare açı kalıbını incelersek;

Uranüs-Pluto karesi, her iki jenerasyon gezegeninin 2012’den beri sert kare açısıyla kitlesel olayları tetikliyor. 2015’e kadar sürecek 7 kare açının, beşincisi 21 Nisan’da gerçekleşecek. Her iki tutulma arasında olan bu bağlantıyla, toplumsal olaylarda gerginlik oluşabilir. Kitleleri ilgilendiren başkaldırı olayları ortaya çıkabilir. Özellikle yönetime ilişkin güç savaşları meydana gelebilir. Uranüs’ün Merkür’le birleşmesi, iletişimle ilgili konuların artacağını belirtiyor. Sıra dışı fikirlere, sözlere, bilgilere rastlayabiliriz.

Jüpiter etkisi; Uranüs ve Pluto gerginliğine katılan, büyütücü gezegen Jüpiter olunca olayların boyutu artabilir. Her ne kadar Jüpiter rahat ettiği Yengeç burcunda da olsa, gücü her şeye yetmeyebilir. Olaylar gereksiz yere abartılabilir.

Mars etkisi; Uranüs, Pluto ve Jüpiter’den oluşan yarım kareye bir de Mars eklenince olaylar sarsıcı hale geliyor doğrusu. Zira savaşçı Mars, rahat etmediği Terazi burcunda ve geri harekette. Bu da durumunu zorlaştırıp öfkesini artırıyor. Olayları kontrol etmek daha önem taşıyacağa benzer.

Tüm bunlara bakınca, seçimden sonra herşeyin yerine oturacağını söylemek mümkün değil… Yönetime ilişkin her türlü iniş, çıkışlar yaşamamız olası… Halkı ilgilendiren konularda kargaşa, eleştiri, başkaldırı, sıra dışı uygulamalar olabilir. Kitlesel olaylar gündeme gelebilir. Yöneticiler, önemli kişilerle ilgili zorlayıcı koşullar oluşabilir.

Kişisel olarak bakılıdığında, özellikle Koç’lar, Yengeç’ler, Terazi’ler ve Oğlak’lar bu ay önemli gelişmelere açık olacaklar. Ayın son 10 gününde ise Boğa’lar, Akrep’ler, Kova’lar ve Aslan’ları kadersel temalar bekliyor. Kısacası bu ay yukarısı da, aşağısı da fazla mesai yapacağa benzer. Küçük olayları bile ciddiye almalı, gelişmeleri sakinlikle değerlendirmelisiniz. Kaderin sizin için yaptığı plan aralanırken, sukuneti korumalısınız.

Unutmayalım ki, astroloji sebep, sonuçla değil, eşzamanlılıkla ilgili bilgiler verir. Zamanın kölesi değil, efendisi olmak istiyorsanız, endişeden uzak bir şekilde sembolleri okumalısınız. Bunun sadece bir süreç olduğu fark edip, eylemlerinizi değiştirip, kendinizi daha iyi bir şekilde yönetmeye başlayın. Öfkenizi yenin, şiddetten uzak durun. O zaman doğum sancısı değil, sevinciyle karşılaşacaksınız. 

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Ay boyunca oldukça önemli gelişmelere adım atıyor olmalısınız. Başta kendinizle ilgili konulara, sağlığınıza, kişisel ilişkilerinize daha önem vermelisiniz. Geçmişi bir kenara bırakıp, cesurca yeni adımlar atmalısınız. Ancak olası zorluklarda inat etmemeli, değişime ayak uydurmalısınız. Ayın 20’sinden sonra maddi konulara önem vermeli, tutumlu olmalsınız. Yeni kazanımlar için üretime ağırlık vermelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Olaylara karşı daha sabırlı olmanız gerekebilir. Özellikle ayın ilk kısmında kontrol edemeyeceğiniz olaylar gündeme gelebilir. Ayın 20’sine kadar beklemede kalmalısınız. Sonrasında sizin için önemli olaylar gündeme gelebilir. Kendinize yönelik kararlar alacağınız, yeni bir dönem başlayacaktır. Hayatınızda bazı bitişler, başlangıçlar olması oldukça olası. Kaderin vaad ettiklerini almak için sakinliğinizi korumalısınız. 

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Kendi başınıza yaptığınız planlarda değişikliğe açık olmalısınız. Sizin dışınıda gelişen olaylarla içinde bulunduğunuz grup ya da arkadaş çevrenizde değişiklik olabilir. bu da sizin gelecek günlere ilişkin planlarınızı değiştirebilir. Ayın 20’sinden sonra daha sabırlı olmalısınız. Başkalarına yardımcı olmak için hareket etmelisiniz. Yakınlarınızın bakımı, hastalık, sağlık gibi konularda refakat etmeniz gerekebilir. Fedakar olmaya çalışmalısınız. 

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

İşinizle ilgili konulardaki gelişmeleri yakından takip etmelisiniz. En mümkün değil dediğiniz konularda bile değişiklikler olabilir. Yöneticilerinizle, idarecilerle ilişkilerinize özen göstermelisiniz. Beklemediğiniz bir görev alırsanız sabırla yaklaşmalı, şartları sakince değerlendirmelisiniz. Ayın sonuna doğru, 20’sinden başlayarak, arkadaşlıklar önem kazanacak. Dostlarınıza yardım etmeniz gerekebilir.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Ay içinde yurtdışı, yabancılar, ithalat, ihracat gibi konularda ve hukuksal işlemlerde dikkatli olmalısınız. Karşınıza çıkan zorlukları çözmek için daha tahammüllü olmanızı öneririm. Söylediğiniz bir söz, attığınız bir imza için iyi düşünmelisiniz. Ayın 20’sinden başlayarak, işle ilgili konulara daha dikkat etmelisiniz. Yeni bir bağlantı ya da görevle beklemediğiniz değişiklikler olabilir. Yöneticilerinizle ilişkilerinizi güçlendirmelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Ay boyunca maddi konulara önem vermelisiniz. Kendi harcamalarınız dışında, ortakalaşa harcamaları da gösden geçirmenizi tavsiye ederim. Eşiniz, partneriniz ya da ortağınızla maddi konular üzerinde durmalısınız. Borç, alacak ve kredi konularında hızlı karar vermenin zararını görebilirsiniz. Ayın 20’sinden itibaren olaylara daha iyimser bakacaksınız. Ancak işin içinde hukuksal konular varsa işi şansa bırakmamalısınız. Konusunda uzman kişilerle yapacağınız görüşmeler, maddi, manevi avantaj sağlayacak. 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Ay içinde ikili ilişkilere normalden daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Evlilik, ortaklık gibi konularda daha özverili hareket etmelisiniz. Partnerinizle işbirliği yapmalı, tek başınıza hareket etmemelisiniz. Kadersel konuların öne çıktığı bu ay, işbriliğ yaparak başarı kazanabilirsiniz. 20’sinden sonra daha derin çalışmalısınız. Özellikle maddi konularda risk almadan hareket etmelisiniz. Ortaklaşa gelir giderlerinizi gözden geçirmelisiniz. 

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Bu ay, sağlığınıza, çalışma koşullarınıza ve kendinize dikkat etmelisiniz. Günlük rutinlerinizi baştan başa düzenlemelisiniz. Sabah kalktığınız, akşam yattığınız zaman içinde iyileştirmeler yapmalı, yüklerinizi size yardımcı olabilecek kişilere paylaştırmalısınız. Hijyene, diyete, sağlığa daha zaman ayırmalısınız. 20’sinde sonra ise ilişkileriniz önem kazanıyor. Eşiniz, ortağınızla ilgili konularda daha ılımlı olmaya çalışmalısınız. 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Bu ay hayatın keyifli yönleri olduğu kadar, sorumluluk almanız gereken konular da ön plana çıkacak. Aşk hayatınızı ciddiye almalısınız. Yanı sıra kişisel zevkleriniz, sanat, spor, hobi gibi uğraşlarınızı gözden geçirmelisiniz. Çocuklarla ilgili konularda da sorumluluk almalısınız. Ayın 20’sinden sonra çok daha disiplinli çalışmanız gereken bir süreç başlayacağı için dikkatli olmalısınız. Sağlığınızı, ofis koşullarınızı, gündelik hayatınızı düzenlemelisiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Evde yapmanız gereken değişiklikler bu aya ve seneye damgasını vuracağa benzer. Aşıma, tadilat, tamirat gibi konular gündeme gelebilir. Tersliklere hazırlıklı olmanız, sizi daha güçlü kılacak. Yanı sıra ebeveynlerinize, ailenize daha fazla zaman ayırmalısınız. Ayın 20’sinden itibaren daha rahatsınız. Ancak kadersel olayların olacağı bir aydan geçemekteyiz. Aşk hayatınızı, kişisel zevklerinizi gözden geçirmeniz yararlı olur.  

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Yakın yerlere gideceğiniz, bolca seyahat edeceğiniz bir aya başlıyorsunuz. Bir yandan da yakınlarınızla ilişkiler gündeme gelebilir. Kardeşiniz, komşunuz ya da kuzeninize yardım etmeniz gerekebilir. Yakınlarınıza vakit ayırmalısınız. 20 Nisan’dan sonrasınd ise, dikkatinize evinize vermelisiniz. Yapmanız gerekenleri, sorumluluklarınızı ertelemeniz pek mümkün görülmüyor. 

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Kişisel kazançlarınızı gözden geçirmeniz gereken bir yadan geçmektesiniz. Para harcamak yerine, daha tutumlu olmaya çalışmalısınız. Üretiminizi artırarak, yatırımlarınızı çoğaltabilirsiniz. Yapacağınız bir bütçe, gelir ve giderlerinizi gösterecektir. Ancak olası masraflar için tedarikli olmalısınız. Ayın 20’sinden itibaren hareketli bir dönem başlıyor. yeni anlaşmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir. Önemli imzalar atabilirsiniz. 

2014 Yeni Astroloji Sınıfları başlıyor…

Vedik Astroloji
26 Ocak Pazar 14:00’de…
Merih Akalın eşliğinde, Hint bilgeliği ve Vedik Astrolojisi konusunda bilgiler verilecektir.
Sideral zodyağın doğasına özel teknik detaylar aktarılacaktır.
İsteyenler ek olarak, Uluslararası Dirah Akademi’nin sertifikasını almak için başvurabilirler.
Aylık ücret 300 TL

Temel Astroloji
18 Ocak Cumartesi saat 10:00’da…
Asude Argun’la, 16 haftalık programda, katılımcıların kendi haritaları eşliğinde, astroloji programı öğrenilerek ilerlenecektir.
Horoskop hazırlama ve kombinasyon yapma konusunda bilgiler verilecektir.
Burçlar, evler, gezegenler, açılar gibi horoskobu oluşturan major ve birçok minor göstergeler aktarılacaktır.
Aylık ücret 250 TL

İlerleyen günlerde Online Temel Astroloji ve İleri Seviye sınıfları açılacaktır.
Detaylar için: www.asudeargun.com/Astroloji-Dersleri

Kayıt için: asudeargun@jupiterdanisma.com

2014 Yeni Astroloji Sınıfları başlıyor…

Horoskop Okuma
7 Şubat Cuma 14:00’te…
Asude Argun’la, 12 haftalık programa, daha önce Temel ve İleri Seviye eğitimlerini almış kişiler katılabilir.
Dersler, astroloji teknikleri üstünde kısaca durulduktan sonra, uygulamalarla devam etmektedir.
Katılımcılar ve danışanlardan örneklerle horoskop okuma beceri kazandırılacaktır.
Aylık ücret 250 TL

Klasik Astroloji
15 Ocak Çarşamba saat 10:00’da…
Asude Argun’la, 16 haftalık program içinde, Ptolemy’nin Tetrabiblos’u eşliğinde Klasik Astroloji bilgileri aktarılacaktır.
Program içinde Horary (Soru) Astrolojisi, Electional (Seçimsel) Astroloji bölümleri yer alacaktır.
Bu eğitime Temel, İleri Astroloji ve Horoskop Okuma eğitimlerini almış kişiler katılabilir.
Aylık ücret 250 TL

İlerleyen günlerde Online Temel Astroloji ve İleri Seviye sınıfları açılacaktır.
Detaylar için: www.asudeargun.com/Astroloji-Dersleri

Kayıt için: asudeargun@jupiterdanisma.com

 


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: