Yeni Bir Dönem Başlıyor…

 


Pek çok göksel olayın gerçekleşeceği dinamik bir aya giriyoruz. Her zamanki gibi yeryüzü, gökyüzü eşzamanlılığı iş başında; olaylar hızlanacağa benzer. Ülkemizde, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, halkı ilgilendiren konularda gelişmeler olacağını öngörebiliriz. Yeni bir dönemin başladığını görmek için yukarı bakmaya da pek gerek yok aslında…

Bu ay pek çok önemli astrolojik gösterge harekette olacak. Öne çıkan hareketlere bakarsak;

astrology

Temmuz ilk haftasında, Güneş Yengeç burcunda ilerlerken, öncü burçlarda oluşan t-kare açı kalıbını, büyük kareye dönüştürecek. Önemli olaylar gündeme gelebilir. Geçmişe bakarsak, Uranüs, Pluto ve Mars arasındaki karelerden oluşan bu kalıp, Aralık, Nisan ve Haziran aylarında oluşmuştu. Kişisel haritanızın potansiyeline göre sert olaylarla karşılaşmış olabilirsiniz. Temmuz’un ilk yarısı, bu 3 gezegenden oluşan kare, 4’e tamamlayıp, büyük kare oluşacak. Uzayıp gelen sorunlar, daha keskin bir hal alabilir.

Kendinizi ortaya koymak, bazı şeylere rest çekmek isteyebilirsiniz. Sabır taşı çatlasa bile, biraz daha tahammülü olmanızı tavsiye ediyorum. Yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Dünya’nın değiştiği bir zamandan geçmekteyiz. Ülkemizde de önemli olaylar bu günlerde gündeme geleceğe benzer. Özellikle yönetsel konularda handikaplar ortaya çıkabilir. Hepimiz bundan etkileniyoruz. Önemli olan tepki vermek değil, çözüm üretmek olacak.

Ay başında 1 Temmuz’dan başlayarak, düzgün hareketine dönen Merkür işin güzel tarafı… İletişim sorunları, teknolojik arızalar, kafa karışıklıkları sona eriyor. 7 Haziran’dan beri geri harekette olan iletişim gezegeni Merkür, ileri hareketine 1 Temmuz gecesinden itibaren başlıyor. Ertelenen işler, bekleyen imzalar, sonlanmayan işler için güzel bir zaman başlıyor. Merkür’ün eski hızına dönmesi için birkaç gün daha geçmesi gerekir. Kontrollü olmakta yarar var.

Ayın ortasında, 16 Temmuz’dan itibaren, şans gezegeni Jüpiter burç değiştirmesi öne çıkıyor. 26 Haziran 2013’ten beri Yengeç burcunda ilerleyen şanslı Jüpiter, 11 Ağustos 2015’e kadar Aslan’da yer alacak. Başta Aslan’lar olmak üzere, diğer öncü burçları yani Kova’lar, Boğa’lar ve Akrep’ler de fırsat yakalacak. Yükselen burcunuz bunlar arasıyda şanslısınız. Doğum haritanızda bu burçlardan etki alan yerlerde pozitif anlamda gelişmeler olacak. Maddi, manevi alanda genişlebilir, kendinizi daha net ortaya koyabilir, yaratıcı işlerde daha başarılı olabilirsiniz. Haritanızın yerleşimi, şansı yakalamanıza anahtar olacak.

Ayın sonunda, 26 Temmuz’dan sonra, enerji olarak rahatlıyoruz. Savaş gezegeni olan Mars Aralık ayından beri, barış burcu Terazi’deydi. Hayatımızda barış için başlayan şeyler savaş sebebi oldu. İyilik için atılan adımlar yerini bulamadı, gitti. Olaylar netleşmedi, agresiflik arttı. Mars’ın yöneticisi olduğu Akrep burcuna geçişi, bu anlamda iyi olacak. Ancak Mars doğal malefik (kötücül) olduğu için, gelişmelerin kolay olacağını söylemek yanıltıcı olur. Savaşsa savaş, barışsa barış diyebilirsiniz. Daha sert olup, sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak olayların sonrasını da düşünmelisiniz. 25 Ağustos’ta zorlukların gezegeni Satürn’le buluşacak olan Mars, olayların ciddiyetini hatırlatıyor.

Unutmayın ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz…

 

 

 

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Evinize önem vermeniz gereken bir aydan geçmektesiniz. Başta anne, babanız olmak üzere, yakınlarınızla zaman geçirmeye özen gösterin. Onların sorunlarını çözmek için adım atabilirsiniz. İkili ilişkilerde tekrarlayan gerginlikten sakınmalısınız. Kendinize, sağlığınıza yatırım yapmanızda yarar var. İşle ilgili konularda da kararlı davranmalısınız. Ayın sonunda daha rahat olacaksınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Yakın çevrenizdeki hareketlilik artıyor. Ay içinde bolca seyahat yapabilir, yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili zorluklara destek olabilirsiniz. Yabancı ülkeler, yurtdışı, medya, hukuk, eğitim gibi konulara daha özenli yaklaşmalısınız. Gereksiz işlerle uğraşmamalısınız. Kontrol edemeyeceğiniz işlere endişe etmemelisiniz. Sağlığınıza yapacağınız yatırım yararlı olacak. Ayın sonuna doğru evde değişiklikler gündeme gelebilir.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Bu ay maddi konularda gelişmeler olabilir. Kazancınızı artırmanın ya da daha iyi yatırım yapmanın yollarını aramalısınız. Bir yandan da eşinizin gelir, gideriyle ilgilenmeniz yerinde olur. Ortak masraflarınızı azaltmalısınız. Partnerinizin duygusal ihtiyaçlarına da önem vermelisiniz. Sevginizi göstermek için hareket etmelisiniz. Aşkı yakalamak için hareket edebilirsiniz. Ayın sonuna doğru keyifli seyahatler başlayabilir.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Bu ay sizin için önemli olacağa benzer. Ne zamandır sabır gösterdiğiniz konulardan uzaklaşmanın etkisiyle rahatlayacaksınız. Ancak kendinize iyi bakmalı, sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Yanı sıra eşinizi de ihmal etmemelisiniz. Ortaklaşa karar almalı, zorlukları partnerinizle aşmaya çalışmalısınız. Ev ve iş arasındaki dengeyi de sağlamalısınız. Sorumlulukları yerine getirmeli, değişikliklere uyum sağlamalısınız. Ay sonunda üstünüzdeki baskı azalacak.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Bu ay olayları akışına bırakmanızı tavsiye ederim. Şartları zorlarsanız, yakında gelecek fırsatı yakalamakta zorlanırsınız. Enerjinizi boş yere safretmeyin. Ayın sonuna doğru rahatlayacaksınız. O zamana kadar yakın çevrenizdeki olaylar sizi yorabilir. Dedikodularla uğraşmayın. İşler istedğiniz gibi gitmezse bir hikmeti olduğunu düşünün. Manevi konulara eğilmek, arınmak için bundan güzel zaman bulamazsınız.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Bu ay işlerinizi organize etmeye çalışmalısınız. Gelecek günleri planlamak için hareket edebilirsiniz. arkadaşlarınızdan destek almaya özen göstermelisiniz. Tek başına değil, grupça hareket etmeniz size güç katacak. Maddi konularda ise önlemci olmalısınız. Masraflar artabilir. Kredi, kredi kartı ya da sürpriz ödemelere karşı yedekli olmalısınız. Ay sonunda zorlanmamak için hayal kurmayın, paranızın kıymetini bilin, risk almayın.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

İşinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Ön planda olacağınız, kendinizi göstereceğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Dikkatlerin üstünüzde toplandığını bilmelisiniz. Ancak sinirlerinizi kontrol etmeli, agresif davranmamalısınız. Her ne kadar sizi zorlayan koşullar olsa da kibarlıktan ödün vermemelisiniz. Ancak kendinizi sıkıp sağlığınızı da zorlamamalısınız. Dengede kalmak zor olsa da başarabilirsiniz. Ayın sonuna doğru parasal konulara yoğunlaşmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Sabır göstermeniz gereken bir sürecin sonuna geliyorsunuz. Sizi zorlayan, izole eden şartların sonuna geliyorsunuz. Ay sonuna kadar sabırlı olmalısınız. Kendinizi geliştirmek için adım atabilirsiniz. Hukuksal konular, yüksek öğrenim, medya, yabancılar gibi bir çok konuya odaklanmanız gerekebilir. Gündelik hayatın karmaşası içinde dağılsanız da yavaş yavaş ilerleyeceksiniz. Ay sonuna doğru işle ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Bu ay daha hesaplı hareket etmenizi öneririm. Borç, alacak dengesini kurmalısınız. Prim, vergi, nafaka, sigorta, ceza gibi ödemeler gündeme gelebilir. Ekonomik açıdan daha kontrollü giderseniz karlı çıkabileceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin masraflarına da dikkat etmeniz gerekir. Zevk için yapıcak harcamalardan uzak durmanız yararlı olur. Aynı zorunlu operasyonlar dışında, cerahi uygulamalardan uzak durmalısınız. Bedeniniz hassas olabilir. 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

İkili ilişkiler açısından önemli bir aydan geçmektesiniz. Evlenebilir, nişanlanabilir, ortaklığa adım atabilirsiniz. Tabii ki gereken sorumlulukları üstünüze almak şartıyla… Evliyseniz eşinizle birlikte hareket etmeniz, ortaklaşa davranmanız yerinde olacak. Birlik olmaya, güçlenmeye çalışmalısınız. Tüm sorunları ancak böyle aşarsınız. İşle ilgili iniş, çıkış yaşarsanız sabırlı olmalısıız. Ayın sonuna doğru maddi konular önem taşıyacak, kontrollü olmalısınız.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Çok çalışmanız gereken bir aydan geçmektesiniz. Pek çok işi halletmek, detaylarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Enerijinizi daha verimli olmak için kullanmalısınız. Artan yoğunlukta kendinizi yıpratmamalı, sağlığınızı zorlamamalısınız. Gerek görürseniz, doktora gitmek için hiç beklemeyin. Uzak ya da yakın seyahatlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayın sonuna doğru daha rahat olacaksınız. İşle ilgili yeni ve güçlü bir dönem başlıyor.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Bu ay kendinize zaman ayırabilirsiniz. Sanatla, sporla ya da hobilerle ilgilenebilirsiniz. Daha fazla sinemaya gidebilir, konser seyredebilir, dans edip, eğlenebilirsiniz. Hayatın renkli taraflarıyla ilgilenirken, ekonomik konuları ihmal etmeyin. Riskli kararlar alıp, kendinizi zora sokmayın. Yapacağınız yatırımları iyi seçmelisiniz. Ayın sonuna doğru çok çalışmanız gerekebilir. İyice dinlenmelisiniz.

 

 


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: