Yeni Ay, Yeni Yazarlar, Yeni Fikirler…

Dergi hazırlamak beni tazeliyor. Yazarlarımızla tek tek iletişime geçip konuları belirliyoruz. Her ay yeni konular ve yeni yazıları ilk ben okuyorum. Dergiyi tamamlayıp okuyuculara ulaşacak hale getirmek ise ayrı bir heyecan. Yıllardır bu işi birlikte yaptığımız Zeynep Kıyak aynı zamanda ‘alternatif ik sözlüğü’ nü hazırlıyor. Derginin tasarım uygulamasını ve web sayfamızın yönetimini ise Zuhal Bozdağ yapıyor.

yaseminsungurYeni yazarlarımız var. Geçen ay başlayan Tülin Kahvecioğlu bize her ay liderlik hakkında, Külahıma Anlat kitabının yazarı Emrah Akçay ise iletişim konusunda yazacak. Yıllar önce Kanal D’de yayınlanan Mutlu Evlilik Okulu programında iletişim eğitmenliği yapmıştım. Editörümüz Sevilay Acar’dı. Daha sonra Gülben programında da birlikte çalıştık. Uzmanlarla konuşarak hazırladığı Babalardan Babalara kitabı var. Şimdi Sevilay Acar röportajlarıyla aramızda. Bu ay aramıza katılan Fatoş Ayvaz köşesinin adını ‘ironi’, Başak Tecer ise ‘nirvana’ olarak belirledi. Her ay onların gözüyle farklı konulara bakacağız. Rehber, gezgin ve radyo programcısı Özgü Ersu aramıza katıldı. Bu ay bize Tekilanın gerçek öyküsünü yazdı. Onunla farklı ülkelere yolculuk yapacağız.

Dergimizin ilk yazarlarından Ufuk Tarhan bizi yeni kavramlarla tanıştırmaya, Deniz Öztaş zihnimizi açmaya devam ediyor. Zeliha Dağhan çocuklar ve gençler ile ilgili anne babaları bilgilendiriyor. Regina Röttgen farklı bir açıdan bakarak aile ve ev yaşamına kolaylıkla yaklaşmamızı sağlıyor. Özgür Bolat, eğitim konusunda yenilikçi fikirleri ile bizi düşündürüyor, sorgulamaya itiyor.

Kültür ve sanat ajandasına ağırlık vermeye devam ediyoruz. Sinema bölümümüzde genç bir yazar bizimle Cem Karapolat seyrediyor ve yorumluyor. Kendisi aynı zamanda sinema eğitimi alarak yönetmenliğe hazırlanıyor. Aytül Bingöl kitaplığımızı her ay yeni bir kitap ile doldurmaya devam ediyor. Asude Argun astroloji yorumlarıyla bizi bilgilendiriyor. Sinema ve yemeği buluşturan Aylin Türkşen Aysel ise filmlere başka bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Her ay şiirleri ile buluştuğumuz Salih Malakcıoğlu ve Cemile Sönmez aramızda…

En önemli yeniliğimiz kapakta, bu aydan itibaren fotoğraf ustalarının çektiği MARTI fotoğraflarını kapak olarak kullanmaya başlıyoruz. Bu ayın konuğu Mustafa Türk. Gelecek ay size farklı sürprizlerimiz var. Takip etmeye devam edin. Martı e-dergimizi okuyun ve sevdiklerinize de okutun.

Sevgiyle nefes alın ve adım atın.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın:
Önceki İçerikAsude Argun 2014 Astroloji Ajandası 
Sonraki İçerikKültür Sanat Ajandası 2014
Yasemin Sungur
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben aslında bir “Hayat Öğrencisi”. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakamadım bir türlü. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri kahkahalarımla uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla hayat bir başka güzel. Şükür...