Tutulma Mevsimindeyiz…

Kasım ayı astrolojik açıdan oldukça önemli bir ay…
Öncelikle 14 Kasım’da Güneş Tutulması ve 28 Kasım’da Ay Tutulması yaşanacak…

Tutulmalar, hayatın size getirdiği yeni senaryoları anlatır. Aslında daha önceki aylarda, ayak seslerini duyduğunuz olaylar, artık burada gözle görünür hale gelir. Tutulmaya iyi ya da kötü demek için acele etmemelisiniz. Düşünmediğiniz kadersel konuların içine doğru çekildiğinizi anlamalı, olayları ciddiye almalısınız. Sene içinde de bu konuların önemi devam edeceği için dikkatli olmalısınız.

Tutulmalar, 18 yıllık döngülerle benzer etkiler taşırlar. Geçmiş yılları gözden geçirdiğinizde, kişisel dağarcığınızdan hiçbir kaynakta yazmayan bilgileri elde edebilirsiniz. Bu tutulmanın bir önceki döngüsü, 1994 yılı Kasım ayında yaşanmıştır. O yıllarda döndüğünüzde, eğer yaşınız uygunsa kendinizin neler yaşadığını, küçükseniz değer verdiğiniz büyüklerinizin neler yaşadığını gözden geçirebilirsiniz. Şimdi benzer etkiler ama farklı olaylar ortaya çıkarken, bunları aşmak için tecrübelerinizden yararlanabilirsiniz. Aşağıda burçlara ilişkin daha geniş açıklamalar bulacaksınız.

Kasım ayının öne çıkan etkilerinden bir diğeri de iletişim gezegeni Merkür’ün 7 Kasım’la 27 Kasım arasındaki geri hareketi olacaktır. Ancak geri harekete başlamadan ve bittikten sonra birkaç günde de etkisinin süreceğini düşünmelisiniz. Bu tarihler arasında önemli yazışmalar, anlaşmalar yapacaksanız ters giden gelişmeler olabilir. Gözden kaçan maddelerin sonradan başınızı ağrıtmaması, imzaların iptal olmaması için iyice kontrol etmelisiniz. Kafa karışıklığına yol açan bu süreçte yanlış anlaşılmaktan uzak durmaya çalışmalısınız. Gecikme, rötar, iptal, teknik aksaklıklara karşı önem almalısınız. Özellikle elektronik aletlerinizin yedeklerini almalısınız.

Sonuçta Kasım ayı tutulmaların yüksek enerjisiyle, kadersel temaların ortaya çıktığı, aklımızın karıştığı bir ay olarak göze çarpıyor. Mümkün olduğu kadar olayları gözlemleyerek hareket etmeli, sağduyumuzu yitirmeden, endişeden uzak ama olayları ciddiye alan bir tavır sergilemeliyiz. Ülkemizin horoskobunda da önemli vurgular olduğunu bilmeli, toplumsal barışı sağlamaya çalışmalıyız.

Astrolojiyi felaket tellalcılığı yapmak yerine, bireysel farkındalığımızı artırmaktan yana kullanmalıyız.

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

Esenliklerle…

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

14 Kasım yakınlarındaki olaylar eşinizin ya da partnerinizin maddi imkanlarına dikkat etmenizi öneriyor. Özellikle finansal konularda risk almadan hareket etmelisiniz. Borç, alacak dengesi üzerinde dikkatlice durmanız yerinde olacaktır.
28 Kasım yakınlarında özellikle yurtdışı, yabancılar, dış ticaret, turizm gibi alanlarda kadersel bir değişim içinde olabilirsiniz. Eğitimle ilgili, felsefik, akademik ya da hukuksal çalışmalar yapıyorsanız şartlar farklılaşabilir.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

14 Kasım yakınlarında evlilik, ortaklık ya da birlikteliklerinizi ciddiye almalısınız. Karşılaşacağınız kadersel olaylar ilişkinizin boyutunu değiştirecektir. O yüzden değiştiremeyeceğiniz planlar yapmamalı, olayları etki etmeden izlemelisiniz.
28 Kasım yakınlarında bu kez maddi konular üzerinde gelişmeler ortaya çıkabilir. İlk etapta küçük olaylar gündeme gelse de sene içinde aynı konunun etkileri artacaktır. Borç, alacak konularından başlamak üzere, miras, vergi, prim, geri ödeme, borsa gibi tüm dolaylı kaynaklarınızı iyice gözden geçirmelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

14 Kasım yakınlarında ortaya çıkan bazı kadersel olaylar işlerinizi artıracaktır. Daha detaylı işlerle girişebilirsiniz. Sağlığınıza mutlaka dikkat etmelisiniz. Çalışma şartlarınızı ilgilendiren konularda ortaya çıkan değişikliklere ayak uydurmalısınız.
28 Kasım yakınlarında partnerinizden yana önemli gelişmeler olabilir. Onun içinden geçtiği duruma yardımcı olmanız gerekecektir. Ortaklaşa hareket etmek, fikir ayrılığından uzak durmak yararınıza olacaktır.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

14 Kasım yakınlarında kendinize ortaya koyuş biçiminizi gözden geçirmelisiniz. Aşk hayatınızda ya da size zevk veren şeylerde değişiklikler yapanız gerekebilir. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olacaktır. Ancak ısrarcı olmamalı, değişen şartları anlamalısınız.
28 Kasım yakınlarında çok da kontrol edemeyeceğiniz şartlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle gündelik işlerinizi düzenlemek konusunda zorlanabilirsiniz. İş yeri, ofis değişikliği yapmak zorunlu hale gelebilir. Sağlığınıza yatırım yapmanız en iyisi olacaktır.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

14 Kasım yakınlarında köklerinize sahip çıkmanız, sorumluluk almanız, ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Evle ilgili bazı değişiklikler yaşayabilirsiniz. Özellikle aile büyüklerine daha fazla zaman ayırmalısınız.
28 Kasım yakınlarında aşk hayatınızla arkadaşlıklarınız arasında kalabilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınız artacaktır. Çocuk sahibi olmak isteyenler için kadersel etkiler ortaya çıkacağı için, olaylara iyi, kötü demek için acele etmemelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

14 Kasım yakınlarında ortaya çıkan olaylar, kardeşler, komşular ya da yakınlarınızla ilgili değişimler yaşadığınızı gösterecektir. Önemli kararların, farklı düşüncelerin arifesinde olmalısınız. Ancak söyleyeceğiniz sözler uzun süre etkili olacağı için dikkatli olmalısınız.
28 Kasım yakınlarındaki olaylar gerginliklere sebep olabilir. Aile içindeki bireylerin, ebeveynlerin sorumluluklarını taşımanız gerekebilir. Kadersel olarak farklı bir döneme girdiğinizi görmelisiniz. Kendinize göre plan yapmak yerine olayları dikkatle değerlendirmelisiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

14 Kasım yakınlarında maddi konularda kadersel bir süreç başlayacaktır. Kazançlarınızı değerlendirmek konusunda zorlanabilirsiniz. Kazandığınız paraları, bütçenizi, gelirlerinizi, banka hesabınızı daha iyi değerlendirmelisiniz. Tutumlu olmanız gerekmektedir.
28 Kasım yakınlarında olaylar oldukça gerilecektir. Yakınlarınız, kardeş, komşu ve akranlarınızla ilgili gelişmeler olacaktır. Eğitim, bilgi paylaşımı, fikir alışverişi dikkat çekecektir. Bu süreçte bolca seyahat edebilir, bir yerden bir yere bilgi taşıyabilirsiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

14 Kasım yakınlarında kadersel bazı değişimlerin içinde olduğunuzu, kendinize önem vermeniz gerektiği anlamalısınız. Başta sağlığınıza, bedeninize, ben dediğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Yepyeni bir dönemin başında olduğunuzu bilmelisiniz.
28 Kasım yakınlarındaki olaylar parasal konuların daha uzun süre gündemde kalacağına işaret etmektedir. Kendi kazançlarınızı gözden geçirmeli, menkul ve gayri menkul tüm gelirleriniz üzerinde durmalısınız. Bir yandan da yeni gelir kaynakları aramalısınız.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

14 Kasım yakınlarında gelişen olaylarla, şartları kontrol edemediğiniz için endişe içinde olabilirsiniz. Olayları akışına bırakmayı bilmelisiniz. Hayatınızdaki fedakarlık teması önem kazanırken gereksiz yere direnmeniz, kayıplara yol açıp, korkularınızı daha da artırabilir.
28 Kasım yakınlarında gerginlik en üst seviyeye gelebilir. Evlilik, ortaklık gibi konular gündemdeyse verdiğiniz kararların kadersel değişimlere yol açacağını bilmelisiniz. Kişisel konular ağırlık kazanacağı için sağlığınıza özel önem vermelisiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

14 Kasım yakınlarında dostlarınızla yapacağınız çalışmalar sonraki günler için ön hazırlık olacaktır. Grup, dernek gibi sosyal faaliyetler ve kolektif işlerin gelişimi daha uzun süre öne çıkacaktır. Ekip olarak güvendiğiniz kişilerle çalışmaya özen göstermelisiniz.
28 Kasım yakınlarında yaşanacak olayları önemsemelisiniz. Bazı korkularla yüzleşmeniz, geçmiş hesapları bitirip toparlamanız gerekecektir. Kontrol dışı olaylar olabilir. Gündelik hayatınızı, iş ve çalışma şartlarınızı kadersel bir şekilde düzenlemeniz gerekebilir.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

14 Kasım yakınlarında özellikle üstlerinizle ilişkinize özen göstermelisiniz. Hedeflerinizi geliştirmek, mesleğinizde ilerlemek için çaba sarf edebilirsiniz. Önemli kişilerle bir araya gelmek isterken farklı olaylar yaşayabilirsiniz.
28 Kasım yakınlarında hayattan zevk aldığınız, sevinç ve neşe duyduğunuz alanlarda gerginlik yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda, yaratıcı, sanatsal çalışmalarınızda bazı değişimler yaşayabilirsiniz. Kendinizi ortaya koymak için risk almamalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

14 Kasım yakınlarında akademik çalışma, hukuksal konular, eğitim, öğreti, yabancılar ya da farklı kültürlerle ilgili gelişmeler ortaya çıkacaktır. Zorluklara rağmen kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız. Basın, yayın, internet, medya konularına da dikkat etmelisiniz.
28 Kasım yakınlarında kariyeriniz, iş hayatınızdaki gerginliklere dikkat etmelisiniz. Amirlerinize, yöneticilerinize daha olumlu tepkiler vermelisiniz. İşinizle ilgili önemli gelişmeler olabilir. Saygınlığınızı korumanın yollarını aramalısınız.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: