Savaşmak için her zaman sebep çok…

Detaylara dikkat etmemiz gereken bir aydan geçiyorsunuz. Güneş başak burcundan ilerlerken olayları daha iyi analiz edebilirsiniz. Ancak eleştirisel olmamaya çalışmalısınız. Bir şey yaparken daha mükemmel olmasına özen gösterip kendinizi gereksiz yere zorlamamalısınız. Yakınlarınızı da sizin gibi çalışmadıkları için sorgulamasanız iyi olur. Bakışınızı olayları daha verimli, yararlı olması yönüne çevirmelisiniz. Sağlığınıza, hijyene, gündelik bakıma daha özen göstermeniz yerinde olur. Detayları görmek güzeldir, ama bütünü kaçırmamanızı dilerim.

başak1 Eylül’de gerçekleşek Güneş’le güçlü Pluto arasındaki üçgen otorite figürleriyle zorluklar yaşabileceğinize dikkat çekiyor. Önemli kişilerden destek almak istiyorsanız inatlaşmadan güç birliği yapmalısınız. Gücünüze güç katmak için kendinizi disipline etmeniz yararlı olacak.

Geçen bayramda doğan Yeniay, bu ayın ilk günlerinde sonlanmaya başlayacak. Eylül’ün 3,4 gibi elinde kalan işleri tamamlamak için oldukça güzel fırsatlar doğacak. Yeni işlere, önemli projelere başlamak için en azından ayın 5’ini beklemeniz yararlı olur. Hatta hilali görüp adım atmak için 1 gün daha beklemenizi tavsiye ederim.

İletişim tarzımızı, zihnimizi ifade eden Merkür 9 Eylül’de barışcıl Terazi burcuna geçecek. 29’una kadar bu burçta yoluna devam edecek. İlişkilerinizi geliştirmek, sorunlara barışçıl çözümler bulmayı düşünebilirsiniz. Sözleriniz, ifadeleriniz daha kibar, hassas ve hoş olacak. Ancak bu ay gökyüzü ne kadar kibar konuşsak da bildiğini okuyacağa benzer…

Aynı gün gerçekleşecek olan oldukça zor şartları haber veren savaşçı Mars’la, zorlukların efendisi Satürn arasındaki sert açıya dikkat etmek gerekir. Ayın ilk günlerinden itibaren diğer gezegen etkilerinin üstüne çıkan bu enerji, ay boyunca etkili olacaktır. Bu ay başlayan olayları dikkatle takip etmek gerekir. Özellikle Türkiye haritasında, bölgemizdeki diğer ülkelerin haritalarında oldukça hareketli günler olası. Askeri müdahalelerden bahsedilen bugünlerde, basit görülerek başlayan olaylar hızla büyüyebilir. Ancak ne olursa olsun, endişeden uzak, bunların bir geçiş süreci olduğu bilinciyle ilerlemek gerekir. Olayları hafifletmenin yolunu kişisel olarak üstlenmeliyiz. Sorumlulukların bilincinde olup tepkilerimize dikkat etmelisiniz. Herkes bu kova su atarsa en büyük yangın bile kolayca söner. Krizi yöneten kalıcı başarı sağlar…

11 Eylül’de ilişkilerin yöneticisi Venüs çok rahat etmediği Akrep burcuna geçiyor. 8 Ekim’de Yay burcuna geçene kadar etkili olacak. Bu dönemde daha tutkulu, derin ve ihtiraslı olabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde arzuya dayalı sorunlar baş gösterebilir. Sevdiğinizi kimseyle paylaşmak istemeyebilirsiniz. Zarar görmemek için niye bu kadar tutkulu olduğunuzu anlamaya çalışmalısınız.

Aynı günlerde Güneş ve Ay arasında gergin bir kare açı oluşuyor. Yeniay’ın ilk günlerinde kendisini belirten olaylar, İlkdördün’ün yaşandığı bu günlerde sertleşebilir. Olayların daha büyüyebileceğini öngörebilirsiniz. 19 Eylül’de yaşanacak Dolunay oldukça gergin geçebilir. Dolunay günü, öncesi ve sonrası 1’er günü ekleyip, toplam 3 gün boyunca daha tahamüllü olmaya özen gösterin. Dolunay etkisi geçtikten sonra atacağınız adımlar daha rahat olacaktır. Dolunay’da eleştiriye açık olmalısınız. Başkasını değil, kendinizi değiştirmelisiniz. Olayları bir fırsat olarak görebilirsiniz.
22 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna girmesi diplomasinin artacağını gösterir. İlişkilerde denge kurma ihtiyacı artacak. Ancak halen tutkulu olabilirsiniz. Hesap sormaktan vazgeçip, yapıcı olmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde daha da zorlanmanız olası…

26 Eylül’de Güneş Ay arasında Sondördün fazı oluşacak. Bu faz sırasında Güneş Ay arasında tekrar zorlayıcı kare açı oluşur. Eleştirilere açık, sert olayların ortaya çıkacağını anlatır. Önem verdiğiniz kişiyle, eşiniz, yöneticiniz, babanızla ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Duygularınızı açıklamak yerine mücadele edebilirsiniz. Fakat en güzeli empati kurmanız olacak. Unutmayın ki gezegenler bizlerin yansıması…
29 Eylü’den sonra iletişimci Merkür’ün Akrep burcuna girişi, yeni bir dönemin öncülüğünü yapıyor. Daha derin, daha inatçı, daha hırslı düşünmeye başlayabiliriz. Ekim sonunda Akrep enerjisi yükselecek. O zaman düşündüklerimizi gerçekleştirebiliriz. O zaman kadar kin tutmazsak…
5 Ekim’de doğan Yeniay barışcıl Terazi burcunda olacak. Ancak Terazi burcunun yöneticisi Venüs Akrep’te yoluna devam ettiği için dikkatli olmak, tutkudan, hırstan uzak durabilmek en iyisi…

Dünya’nın içinden geçtiği sınav süreci, ülkemize ve dolayısıyla bize de sirayet edeceğe benzer bu ay. Bunun sadece bir süreç olduğunu kabul etmeli, olayları geniş açıdan düşünmelisiniz. Ancak o zaman enerjinizi olumlu yönlendirebilir, iç barışı elde edebilirsiniz. Yoksa dışarıda savaşmak için sebep çok…

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
Esenliklerle…

www.asudeargun.com

www.facebook.com/AstrolojiUzmaniAsudeArgun

www.twitter.com/AsudeArgun

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Çok çalışmanız gereken bir aydan geçiyorsunuz. Detay gerektiren işler için daha verimli olmanın yollarını bulmalısınız. Ancak bu yoğun tempo altında iken sağlığınızı hiç ihmal etmemelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Hayattan zevk aldığınız konuları ciddiye almalı, çaba göstermelisiniz. Hobileriniz, sanatsal ya da sporsal uğraşlarınız bu konuların başında gelebilir. Ayrıca aşk hayatınız ve çocuklarda dikkat çekecektir.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Eviniz, yerleşiminizle ilgilenmeniz sebebiyle iş hayatında zorlanabilirsiniz. Ay içinde anne, baba ya da büyüklerinizin sorunlarını halletmek durumunda kalabilirsiniz. Sorunları çözdükten sonra işinizde de rahat edeceksiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Yakın çevrenizle, kardeş, komşu gibi yakınlarınızla oluşabilecek sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz. İletişim sorunlarına kalıcı ve pratik çözümler bulmalısınız. Detay gerektiren konular dikkatli olmalı, bilginizi artırmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Maddi konular önem kazanırken, tutumlu olmalısınız. Yeni kazanç kaynakları bulmanız önem taşıyacaktır. Borç, alacak konular da dahil olmak üzere bütçenizi gözden geçirmeli, hesaplarınızı kontrol etmelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Kendinizi, ilişkilerinizi, sağlığınızı ciddiye almanız gereken bir aydan geçiyorsunuz. Yeni adımlar atarken dikkatli ama cesur olmalı, ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz. Zorlukları aşmak için detaylara dikkat etmelisiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Canınızı sıkan olaylara rağmen endişelerden uzak kalmalısınız. Kayıplar, korkularla baş etmeniz gereken bu ay boyunca, geçmiş tecrübelerinizi gözden geçirmelisiniz. Olayları kontrol etmeye çalışmamalı, fedakarlıkta bulunmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Sosyal çevrenizin hareketleneceği bu ayda, arkadaşlarınız sorunlarını çözmelisiniz. Grup, dernek ya da ekip işlerinde ortak hedefleri gözden geçirmelisiniz. Geleceğe yönelik planlarınızı daha titizce organize etmelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Hayat hedeflerinizi gözden geçireceğiniz önemli bir aydan geçmektesiniz. Evlilik, iş, kariyer gibi konularda zorlukları aşmak için detaylı çalışmalısınız. Önemli kişilerle birlikte olma şansı da yakalayabilirsiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Bu ay yabancılar, yurtdışı, eğitimle ilgili zorlukları aşmak için çok çalışmanız gerekecektir. Hukuksal, dini ya da medyayla ilgili alanlarda da fırsatları yakalamak için çaba göstermelisiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Ortağınızın ya da eşinizin parasal zorluklarını aşmak için tutumlu olmalısınız. Kendi bütçenizi düzenlerken bunları da gözden geçirmelisiniz. Kredi, borç, alacak, gibi parasal ilişkilerinden dikkatle kaçınmalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklığın önem kazandığı hatta sınandığı bir aydan geçmektesiniz. Karşınızdaki kişiye destek olmak için sorumluluk almalısınız. Özellikle fevri davranmaktan sakınmalı, dikkatli davranmalısınız.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: