Kültür Sanat Ajandası

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 8-18 Mart 2011 tarihleri arasında, Neşe Karaböcek’in ‘ Dost Bahçesi’ resim sergisine ev sahipliği yapıyor.  Ortadoğu’nun Altın Bülbülü ünvanıyla müzikseverlerin gönlünde taht kuran Neşe Karaböcek bu defa resimleriyle sanatını sergiliyor. 20 yıldır New York’ta yaşayan sanatçı yurda kesin dönüş yaparken müzikteki hayranları için sürpriz sayılacak tablolarını da getirdi. Neşe Karaböcek’in tabloları şimdi İstanbul”da!
Adres: İstiklal Cad. No:217 Tünel/ Beyoğlu

Fotoğrafçı Mehmet Çağlarer’in ‘Başka Dünyanın İnsanları’ isimli sergisi 25 Mart’a kadar Küçükçekmece Belediyesi, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenebilir. Mehmet ÇAĞLARER bu sergide hem Türkiye hem de dünyanın farklı ülkelerinden pek çok ünlü tiyatrocu, dansçı ve müzisyenin sahnenin arkasındaki ve üstündeki hallerini 70 fotoğrafla sanatseverlere gösteriyor.

“Ateş Pervaneleri: Tulumbacılar” başlıklı sergi, Osmanlı İmparatorluğu’nda, asker-sivil itfaiye neferi olarak tanımlanan ve aynı zamanda da mahallenin yiğitlik, şeref ve namus sembolü olan tulumbacıların, günümüz itfaiye teşkilatına nasıl dönüştüğünü gözler önüne seriyor. “Ateş Pervaneleri: Tulumbacılar” sergisi 24 Şubat 2011 tarihinden itibaren Haziran ayına kadar Rezan Has Müzesi’nde  ziyaretçilerini bekliyor.

Galerist, dünya çapındaki sanatçı ve moda tasarımcısı Hüseyin Çağlayan’ın ‘Yakınlık Sensörleri / Proximity Sensors’ başlıklı kişisel sergisine 24 Şubat – 26 Mart 2011 tarihleri arasında The successful completion of a course from one of the approved Arizona traffic high school games may prevent violations from damaging your driving record. yer vermeye hazırlanıyor. Sergi, Çağlayan’ın son dönemde ürettiği heykel, video ve ses enstalasyonlarının dünya gösterimi olması nedeniyle büyük önem taşıyor. İstiklal cad. Mısır Apt. 163/4 Beyoğlu www.galerist.com

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde sanat ve edebiyatta derin izler bırakmış önemli isimler için açılan “Bir Usta Bir Dünya” sergi dizisi grafik sanatçısı Mengü Ertel ile devam ediyor. Bir Usta Bir Dünya: Mengü Ertel -“Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” sergisi, 4 Mart-23 Nisan 2011 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.
www.ykykultur.com.tr

 

Bu ay mutlaka görmenizi önereceğimiz bir oyun Ben Sinema Artisti Olmak istiyorum. İstanbul Şehir Tiyatrolarında bu sezon sahnelenmeye başlayn oyun ünlü Amerikalı oyun yazarı Neil Simon’ın bir eseri Oyun 16-27 Mart tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.  S. Bora Seçkin’in yönettiği oyunda; Ezgim Kılınç, Derya Çetinel, Erhan Yazıcıoğlu rol alıyor.

 

 

Mart ayında Süreyya Operası programı:
14 Mart Pazartesi 20.00
“İKİ KONTRAST SONAT”  Toros CAN, piyano
21 Mart Pazartesi 20.00
“BAHAR KONSERİ Golden Horn Brass Quintet
28 Mart Pazartesi 20.00
“ARP ve Romantizm” Şirin PANCAROĞLU, arp
30 Mart Çarşamba 18.00
“MÜZİK VE EDEBİYAT / MÜZİKTE YETENEĞİN GELİŞTİRİLMESİ” konferas Ahmet SAY, müzik yazarı
www.sureyyaoperasi.org

Bu sene 100. doğum yılı olan Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ürün Sanat Galerisi’nde ‘Bedri Rahmi ve Öğrencileri’ isimli sergiyle anılıyor. Sergide Bedri Rahmi Eyüboğlu, Aydın Ayan, Bodil Örs, Demet Yersel, Dilek Işıksel, Figen Aydıntaşbaş, İbrahim Örs, İnci Öktem, Meliha Erdi, Mehmet Pesen, Nazan Sönmez, Serap İskender, Tülin Demiray, Zeynep Göle, Züleyha Akbaş’ın tabloları yer alıyor. Sergi 9 Mart’a kadar izlenebilir. Adres: Ürün Sanat Galerisi Sarıgül Sok. Arzu Apt. No: 2 Kat:1 D:5 Göztepe Tel: 0216 363 12 80

Daha fazla kültür sanat:
www.kultursanatajansi.com
www.facebook.com/KulturSanatAjansi


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın:
Önceki İçerikKanatlarım…
Sonraki İçerikCiabatta (Çabatta): İtalyanvari Fast Food Ekmeği
Ayşe Dural
Saint Benoit mezunu. Bu okulda Fransızca ve İngilizceyi öğrendi ve çok sevdi; özellikle Fransızcayı. Sonrasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde devam etti. Çalışma hayatına Garanti Bankası Halkla İlişkiler Bölümü’nde başladı. Sonrasında dergiciliğe adım atarak Gelişim Yayınları’nda çalışmaya başladı. Türkiye’nin ilk “copyright” dergisi Marie Claire’de çalıştı. Suha Arafat’tan Orhan Pamuk’a kadar pek çok kişiyle söyleşiler yaptı, kadın hakları konusunda araştırmalar yaptı, modayı yakından takip etti. AMICA, BIBA gibi dergilerde çalıştı. Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. 2000-2006 yıllarında The Gate dergisinin yayın yönetmenliği yaptı. Koç Holding’in Bizden Haberler dergisinin yayın yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra PR ajanslarında Medya İlişkileri Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Böylece artık haber yapmayacak, ama haberi gazetecilerle paylaşacaktı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesinin medya ilişkileri yönetmenliğini üstlendi. Yasemin Sungur’la birlikte Kültür Sanat Ajansı’nı kurdular. Kitap editörlükleri yaptı. Dural, basında ve halkla ilişkiler konusunda edindiği tecrübe, bilgi ve deneyimi, danışmanlık, eğitim ve seminerler aracılığı ile yeni nesillere aktarmakta ve martidergisi.com için röportajlar yapmaktadır.