İletişim Kurmak, Sorunları Çözmek

astroloji_burc-mklBildiğiniz gibi ajandanızdaki takvimle, gökyüzü takvimi aynı işlemiyor. Her ayın 1’inde Yeniay doğmuyor; yukarı bakınca… O yüzden Haziran ayının Yeniay’ı, 28 Mayıs’ta doğdu, ilk ışığı Hilal’le 30 Mayıs’ta gözüktü. Her zaman olduğu gibi gökyüzündeki takvimi bir bütün olarak görmeye çalışalım. Yeniay’ın ilk günleri, özellikle Hilal’de ortaya çıkan etkiler, 14 gün boyunca Dolunay’a kadar büyür; Dolunay’da net ortaya çıkar, sonra ki 14 gün küçülür.

Her ay süren bu döngüyü, eğer kendi doğum haritanızı biliyorsanız, astrolojik evlere göre takip ettiğinizde daha kişisel anlamlar elde ederseniz. Günümüzde artan astroloji sevgisiyle, “yıldızların ışığının sadece gökyüzünü aydınlatmaz” biliyoruz artık. Eğer astroloji öğrenmek istiyorsanız, Temel Seviye Yaz Okuluma davet ederim sizi. 9 – 30 Ağustos tarihleri arası, toplam 4 Cumartesi, Pazar 10:00/18:00 saatleri arasında, Temel Seviye Astroloji Derslerine katılabilirsiniz. Eğitimler sırasında aslolanın sizin doğum haritanız olduğunu göreceksiniz.

Bu Yeniay’da başlayan etkileri takip etmenizi tavsiye ederim. Kişisel döngünüzü yakalamak için her ay yeni bir fırsat doğuyor… Dolunay’ların hasat zamanı olduğunu fark etmeli, ne ekiyorsanız onu biçtiğinizi görmelisiniz. Tıkır tıkır işleyen bu sistem, kolunuzdaki saatten daha dakiktir. Üstelik hiç geri kalmaz, pili de bitmez…

Genel olarak bakarsak, İkizler burcunda doğan bu Yeniay’la birlikte yeni şeyler öğrenmek, anlamak, bilgi artırmak için güzel bir dönemden geçmekteyiz. Ülkemizde eğitim, öğretim, gazetecilik, yakın komşular, ticaretle ilgili pek çok konu gündeme gelebilir. Eski konular gündeme taşınabilir. Bazı kanunu iptaller, geri almalar, değişiklikler ve bunlara bağlı tartışmalar yaşanması olası…

Ancak İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün, 7 Haziran’la 1 Temmuz arasında geri harekette olması, iletişim kazalarına açık günlerden geçmekte olacağımızı anlatıyor. Güneş İkizler burcunda, İkizler yöneticisi Merkür geri harekette; kısacası bu ay Merkür ayı… İletişim kurmak, sorunları çözmek için sınavdayız…

Bir az daha açalım Merkür’ün geri hareketi anlamını…

Bu dönemde her türlü yanlış anlamaya hazırlıklı olmalısınız. Gecikmeler, arızalar, unutkanlıklar başa bela olabilir. Teknolojik hadikaplara da açığız. Telefonun şarjı bitebilir, bilgisayar çökebilir. Hemen hızla yedekleme yapmalısınız.

Yeni telefon, pc almak için hiç de uygun zamanlarda değiliz. En iyisi eldekileri gözden geçirmek, servise götürmek olacak. Anlaşma, sözleşme, imza için de çok istenilen zamanlar değil bunlar… Tavsiyem Merkür geri giderken, siz de geri gidin herşeyi kontrol edin.

Bu tarihleri arasında anlaşmalarda, yazışmalarda dikkatli olmak gerek. Her çeşit ortaklığa imza atmaktan uzak durmanız lehinize olur. İmkanınız varsa ertelemenizi öneririm. İmza atarken bir değil iki kez düşünmelisiniz. Gözden kaçan ayrıntılar sebebiyle yanılabilirsiniz. Yanlış bilgi almanız ya da sizin yanlış anlamanız sebebiyle yaptığınız anlaşmalar tekrarlanabilir. Belki de iptal olabilir. Tüm detayları gözden geçirip emin olmalısınız.

Anlaşmaların başında evlilik geldiği için dikkatli olmak gerek. Ancak sıra dışı bir durum var: uzun zamandır flört eden çiftler için, Merkür geri hareketi bulunmaz bir evlilik fırsatı verir. Fakat ilk görüşte aşk yaşayanların, hızlı karar vermemeleri iyi olur. Akılları başlarına geldiğinde üzülebilirler.

Gerileme tarihleri arasında hızla gelişen, yepyeni adımlar atmaktan çekinmelisiniz. Bu süreç içerisinde pek çok konuda terslikler yaşayabileceğiniz için, ileriye yönelik adım atmak yerine geri dönüp geçmişe bakmalısınız. Elinizdekileri değerlendirmelisiniz. Önemli değişiklikler yapmaktan çok, mevcut şeyleri düzenleme yoluna gitmelisiniz.

Ancak sanıldığının aksine kötü değildir bu zamanlar. Tersine pek çok şeyi toparlamak, düzenlemek için çok iyi bir fırsattır. Eskilerin yaptığı gibi, hayatınızın çeşitli alanlarında dip bucak temizlik yapmak ve düzenlemek için bu dönemleri değerlendirmelisiniz.

Çekmeceleri, dolapları, kitaplıkları düzenlemek çok yararlı olur. Umduğunuzdan hızlı hareket edebilirsiniz. Bilgisayarınızı daha iyi düzenleyebilirsiniz, gereksiz dosyaları kolayca fark edersiniz. Etrafınızda size ağırlık yapan, aklınızı karıştıran, ayağınıza takılan ne varsa kolayca düzenleyebilirsiniz.

Bu zamanda eski arkadaşlarınızla karşılaşıp onlarla tekrar birlikte olmak ise işin en güzel tarafıdır. Siz de bu zamanları fırsat bilip eski arkadaşlarınızı aramalısınız. İlerlemek istediğiniz konularda zorlanırken, arkadaşlarınızın bakış açınızı değiştirdiğini, çözüme yaklaştırdığını görebilirsiniz.

Bu süreçte ileriye gitmek yerine geriye gitmekte yarar var. Böylece etrafınızı düzenleyerek; kendinizi, olayları, şartları anlamış; unuttuğunuz, atladığınız detayları yakalamış olacaksınız. Canlanıp ve hafifleyerek yola devam etmek için Merkür’ün geri gittiği gibi, geri dönüp bir bakın hayatınıza. Astrolojinin eş zamanlılığından keyifle yararlanın…

Unutmayın ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz!

Esenlikle…

Astroloji Uzmanı

www.asudeargun.com

www.facebook.com/AstrolojiUzmaniAsudeArgun

www.twitter.com/AsudeArgun

HAZİRAN AYI BURÇ YORUMLARI

Öncelikle Yükselen Burcunuzu Okuyunuz!


“KOÇ”
“Yükselen KOÇ”
21 Mart – 19 Nisan

Oldukça hareketli bir aya giriyorsunuz. Pek çok yere gidebilir, çeşitli seyahatler yapabilirsiniz. İletişim, ticaret ya da yakınlarla bağlantılarınız gündeme gelebilir. Ancak yanlış anlaşılmalara da açık bir dönemdesiniz. Seyahetlerde gecikme, rötar ya da terslikle karşılaşabilirsiniz. Ayın son 10 günü eve, aileye ait konular gündeme gelebilir. Büyüklerinize zaman ayrırabilirsiniz. Ay boyunca evlilik, ortalık gibi konulara da dikkat etmelisiniz.


“BOĞA”

“Yükselen BOĞA”
20 Nisan – 20 Mayıs

Ayın ilk günlerinden itibaren maddi konular daha ön plana geliyor. Harcamlarınızı kontrol etmelisinniz. Şans sizden yana olacak, beklediğiniz bir kısım parayı alabilirsiniz. Beklediğiniz ilgiyi de üstünüze toplayabilir, sevginizi gösterip, aşkı yakalabilirsiniz. Sağlığınız adına yaptırmanız gerekenleri de ihmal etmemelisiniz. Ameliyat dışında her konuda daha rahat ilerleyebilirsiniz. Ayın sonunda kardeş ve komşularla bağlantılarınız güçlenebilir.


“İKİZLER”
 “Yükselen İKİZLER”
21 Mayıs – 21 Haziran

Yeni yaşınız kutlu olsun… Bu ayı kendinize yatırım yapma zamanı olarak düşünmenizi tavsiye ederim. Sağlığınız ya da kılık, kıyafetinizle ilgilenebilir, kendinizi şımartabilirsiniz. Estetik operasyonlar dışında bakım yaptırmak için şanslısınız. Aşk hayatınızda da hareketlilik olacağa benzer. Yeterki inatçılıktan kaçının. Ayın sonuna doğru maddi konular daha öne çıkaıyor. Gelirinizi artırmak, yatırım yapmak için fırsat elde edebilirsiniz.

 
“YENGEÇ”
“Yükselen YENGEÇ”

22 Haziran – 22 Temmuz

Ayın ilk kısmında başkalarına yardım etmeniz gerekebilir. Fedakarlık yapmanız gereken konular gündeme gelirse canınızı sıkmayın. Kontrol edemeyeceğiniz gelişmeler için kendinizi üzmemelisiniz. Özellikle aile içinde, büyüklerinizle ilgili sorunları çözmeniz gerekerbilir. Ayın sonuna doğru üzerinizdeki yğk kalkacak, daha rahat hareket edeceksiniz. Özellikle sağlığınıza daha önem vermelisiniz. İkili ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi konularda daha hızlı gelişmeler ortaya çıkabilir.


“ASLAN”
“Yükselen ASLAN”
23 Temmuz – 22 Ağustos

Bu ay arkadaşlıklar ön plana çıkacağa benzer. Sosyalleşmeli, çevrenizi genişletmelisiniz. Grup çalışması yapmak, içinde olduğunuz takımı yönlendirmek için harekete geçebilirsiniz. Gelecek günlere ilişkin planlar yapabilirsiniz. İş hayatınızda başarı yakalamanız olası… Küçük bir terfi, bir ödül ya da güzel bir alkışı haketmiş gibisiniz. Ayın son günlerine doğru yurtdışı bağlantılı işler gündeme gelebilir. yapacağınız iş seyahati size yeni ufuklar açabilir.


“BAŞAK”

“Yükselen BAŞAK”
23 Ağustos – 22 Eylül

İş hayatınızın öne çıktığı bir süreçtesiniz. Yeni görevler alabilir, mesleki başarınız ve yöneticilerle bağlantınız için harekete geçebilirsiniz. Eskiden yapmak istediğiniz projeleri tekrar gündeme alıp, gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Maddi konularda ise daha tutumlu olmalısınız. Masraflarınız artabilir. Ayın sonuna doğru, her konuda arkadşlarınızdan destek alabilirsiniz. Bir grup içinde olmaktan yana şans edinebilirsiniz.


“TERAZİ”
“Yükselen TERAZİ”
23 Eylül – 22 Ekim

Kendinizi geliştirebileceğiniz bir aydasınız. Yabancılar, yurtdışı, uluslarası, hukuksal konularda hareket edebilirsiniz. Basın, yayın, medya alanında yeni fikirler elde edbilir, eski projelerinizi gündeme getirebilirsiniz. Kişisel gelişimle ilgilenebilirsiniz. Ancak size özel konularda daha dikkatli olmalısınız. Eşiniz, partnerinizle ilikiniz gerginleşebilir. Kendinizi ortaya koymkata daha sert hareket edebilirsiniz. Unutmayın keskin sire küpüne zara verir.


“AKREP”
“Yükselen AKREP”
23 Ekim – 21 Kasım

Maddi konular bu ay daha öne çıkıyor. Özellikle borç, alacak gibi konulara dikkat etmelisiniz. Eşinizle birlikte yapacağınız detaylı bir bütçe önünüzü daha rahat görmenize yardımcı olabilir. Kredi çekmek ya da kredi kartıyla ilgili sorunları çözmek için planlama yapabilirsiniz. Ancak hızlı hareket etmemelisiniz. Endişenizi artıran olaylar gündeme gelebilir, rahat olmalı, risk almadan ilerlemelisiniz. Ayın son günlerinde gösterdiğiniz sabrın ne anlama geldiğini daha rahat göreceksiniz. İyimserliğiniz, neşeniz, heyecanınız aratacak.


“YAY”

“Yükselen YAY”
22 Kasım – 21 Aralık

Bu ay iliki ilişkilere önem vermelisiniz. Evliyseniz eşiniz, evli değilseniz partnerinizle ilgili olaylar gündeme gelebilir. birlikte hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uyum yakalamak için empati yeteneğinizi geliştirmelisiniz. Yapacağınız akıllı işbirlikleri sayesinde umduğunuzdan daha başarılı olabilirsiniz. Arkadaşlarınız arasında çıkan gerginlikleri de düzelmenin bir yolunu bulmalısınız. Ayın son günlerinden itibaren daha romantik zamanlar başlayabilir. Çekiciliğiniz aratacağı için partnerinizle birlikte size özel zamanlar geçirebilirsiniz.


“OĞLAK”

“Yükselen OĞLAK”
22 Aralık – 19 Ocak

Bu ay sıkı çalışmak için kolları sıvamalısınız. İş yapmayı sevdiğiniz için kolayca ilerleyeceksiniz. Ancak işe dalıp kendinizi, sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Ofiste yapacağınız değişikliklerle daha rahat çalışmanın yollarını bulmalısınız. Size yardım edenlerin, altınızda çalışanların da ihtiyaçlarını düşünmelisiniz. İş hayatında üstünüze binen yükler artabilir, sinirlerinizi kontrol etmelisiniz. ayın sonuna doğru daha rahatsınız. Eşiniz, partnerinizle birlikte adım atabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.


“KOVA”

“Yükselen KOVA”
20 Ocak – 18 Şubat

Bu an, kendinizi şımartabilir, hayatın daha keyifli yanlarıyla ilgilenmek için zaman bulabilirsiniz. Gideceğiniz bir sergi, izleyeceğiniz bir film size ilham verebilir. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için bir kursa yazılabilir, sanat ya da sporla ilgilenebilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda da güzel gelişmeler olabilir. Evde yapacağınzı basit bir dekorasyon hayatınıza renk katabilir. Ayın sonuna doğru ise işleriniz artacağa benzer. Çok çalışmanız, verimli olmanız gereken günler başlamadan önce kaçamak tatil yapabilirsiniz.


“BALIK”
“Yükselen BALIK”
19 Şubat – 20 Mart

Bu ay, evinize çeki düzen vermeli, aile ilişkilerinizi geliştirmelisiniz. Fırsatınız varsa doğaya karışmak, toprakla uğraşmak iyi gelebilir. Evdeki saksıları yenilemek bile hoşunuza gidebilir. Özellikle ebeveynlerinizle ilgili yükleri hafiflettiğinizde daha rahat edeceksiniz. Kendinize ailenizle birlikte geçireceğiniz zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Borç, alacak, kredi konularında ise temkinli olmalısınız. Ayın sonuna doğru yaratıcı, kreatif işler ortaya koymak için oldukça güzel zamanlar olacağa benzer. Yaptıklarınızı sergilemek istiyorsanız biraz beklemelisiniz.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: