Hasattan Ekime…

Sanırım bu senenin yaz aylarını uzun bir süre hatırlayacağız… Sıcak olaylara şahit olduk, yaşadık.
2012’yi fenomen haline getiren, pek çok göksel olaya, yeryüzündeki “eşzamanlılık”la eşlik ettik. Bakalım, bu ay yıldızlar neler söylemekte?

Eylül dâhil olmak üzere, gökyüzün sembolleri yılın devamı da benzer olaylara vurgu yapmakta… Ama şimdi “hasat” zamanındayız; yazı toparlama, ders alma, ödevleri yerine getirme zamanındayız. Kişisel olaylar ve üzerimizdeki gerginlik azalsa da bu kez toplumsal olaylar baş gösterecektir.

Toplumsal olayları anlatan jenerasyon gezegenleri şimdilerde tekrar sahneye çıkıyor. Hızlı değişimlerin, isyanların, başkaldırının hırçın gezegeni Uranüs ve dönüşümün, kökten değişimin, transformun kararlı gezegeni Pluton, Haziran’dan sonra, tekrar sert bir bağlantı kuracaklar. Bunun anlamı ani, kışkırtıcı, karanlık güçlerin işbaşında olduğu toplumsal olayların, bir kez daha gündeme gelmesidir.

Uranüs ve Pluton’un bu sert bağlantısı 2015 yılına kadar toplam 7 kez gerçekleşecektir. O yüzden her bir olay bir sonrakini etkileyecektir. O yüzden geri dönüp hangi olaylar olduğunu tespit edersek, karlı çıkarız. Bir önceki döngü, 2. Dünya Savaşı’nı tetikleyen olaylarla, 1932’den itibaren başlıyor. Ondan önceki döngü ise, Meşrutiyet tartışmalarının başladığı 1876’dan itibaren iş başında… Toplumsal olayların nasıl geliştiğini öngörebiliriz sanırım. 7 kez yaşayacağımız bu seferki döngünün ilk karşılaşması geçtiğimiz Haziran ayındaydı. Geri dönüp baktığımızda, askeri uçağımızın sınırdaki düşüşü hemen hatırlamaktayız. O yüzden bu ay gelişecek olayları iyi takip etmeliyiz.

Unutmayalım; ne yıldızlar, ne de gezegenler bizi yönetmez. Onlar sadece yolumuza ışık tutar ve kendilerine has sembolizmle, eşzamanlılığa işaret eder. Hayatı, hem de her ânıyla, sadece attığımız bilinç adımlar yönetir. Olayların ne yöne gitmesini istiyorsak ona göre davranmalıyız. Bu ay hem yazdan aldığımız derslerin hasadını yapacak, hem de yeni tohumlar ekeceğiz. Toplumsal düşünmek, birlikte hareket etmek, birleşmek, dayanışmak zorundayız. Kavgaya dahil olmak yerine, tepkimizi kontrol ederek son vermeliyiz.

Zira Ekim ayından itibaren Türkiye çok önemli bir gezegen geçişine girecektir. Sorumluluk, disiplin, zorlukların gezegeni Satürn, yaklaşık 3 yıllığına işbaşında olacak, Türkiye’yi yeni bir yapılandırmaya götürecektir. Bir önceki döngü 1982 yılında olmuştur. O zamana geri baktığımızda, 82 Anayasası ve 83 seçimleri öne çıkmaktadır. İşte Eylül ayı yeni bir dönem için de “ekim” zamanıdır… Tüm bu döngüleri, yaşınız ölçüsünde kendi hayatınıza yansıtıp, hisse çıkabilirsiniz.

Ayın genelde öne çıkan tarihlere göz atacak olursak;
Ayın ilk günleri oldukça gergin geçecektir. Bayramda başlayan olayların Dolunay’ın etkisiyle şiddetlendiğini görebilirsiniz. Sakinliğinizi korumaya, ilişkileri dengelemeye özen göstermelisiniz.

3 Eylül yakınlarında ilişkilerinizde gerginlik yaşayabilirsiniz. Özellikle duygusal açıdan sizi yoran olaylar gündeme gelebilir. Patavatsız çıkışlar yapıp sevdikleriniz kalbini kırmamalısınız.

8 Eylül’den itibaren bitirmeniz gereken işlere yoğunlaşabilirsiniz. Elinizdeki işleri bitirmek, yükleri atmak için güzel günler olacaktır. Hatta kötü alışkanlıklardan, fazla kilolardan kurtulmak için 16’sında kadar oldukça iyi etkiler olacaktır. Yeni işlere başlamak, uzun zaman devam etsin dediğiniz şeylere, ilk adımı atmak için ise bu tarihi beklemelisiniz.

10’undan başlayarak 14’üne kadar birden fazla iyi etki olacaktır. Öncelikle önem verdiğiniz kişilerle akıl birliği yapmak, ortak proje üretmek, fikir almak, ticari bağlantı kurmak adına kazançlı olacaksınız. Ardından da ilişkilerinizi geliştirmek için farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha sıra dışı, değişik bir tutumla önünüzdeki engelleri aşmak için hareket edebilirsiniz. Ancak yeni işler için birkaç gün daha beklemeyi ihmal etmeyin.

Ayın 19’unda Uranüs ve Pluton arasındaki sert karşılaşma gerçekleşmiş olacak. Etkisini tüm ay boyu hissedeceğinizi bilmelisiniz. Bu gezegenler Koç, Yengeç, Terazi ya da Oğlak burçlarındansanız, yükselen burcunuz bunlardansa sizi çok daha etkileyecektir. Bu burçlardan olmasa da, bu gezegen transitleri, doğum horoskopunuzda önemli noktalara denk geliyorsa yine etkisi büyük olacaktır.
Ayın 22’sinden itibaren Güneş’in Terazi burcuna geçişi hayatımızdaki diplomasi, nezaket, sevgi, estetik değerler ihtiyacını artıracaktır. Ancak gökyüzünde büyüyen Dolunay olayların tırmanacağının işaretçisidir. Ayın son günlerinde özellikle ilişkiler açısından oldukça gergin günler yaşayabilirsiniz.

Eylül ayını, senenin bugüne kadar ki olaylarını derleyip, Başak’ın titizliğiyle “hasat” ettiğimiz, ay içinde hızla değişen sert koşullara rağmen, soğuk sonbahar için tekrar “ekim” yaptığımız bir zaman olarak görmeliyiz.
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Ay boyunca detaylara daha dikkat etmeniz gereken işlere yönelebilirsiniz. Hizmet, sağlık, hijyen, diyet gibi konular gündeme gelebilir. Ofis şartlarınızda değişiklikler, düzenlemeler olabilir. Kendinizi daha pratik, verimli olmak üzere planlamalısınız. Altınızda çalışan kişilerle iyi diyalog kurmalısınız. Ayın son zamanlarında eşinizle ilişkinize yönelmeniz, sorunları çözmeniz gerekecektir.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Aşk hayatınıza çeki düzen vermeniz gereken bir aydasınız. Yanı sıra kişisel uğraşlarınıza da yönelmelisiniz. Bireysel hobilerinizi, sanatsal çalışmalarınızı ya da spor aktivitelerinizi düzenlemelisiniz. Çocuklarınıza ilişkilerinize de önem vermelisiniz. Hayattan keyif almak isterken fazla kişisel davranmamalısınız. Ayın son günlerinden itibaren çok çalışmanız gerekebilir. Sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Evinize, ailenize önem vermeniz gereken bir zamandasınız. Evinde yapmanız gereken tamirat, tadilat ya da yenilenmeler zamanınızı alabilir. Ama sorumluluklarınızı yerinize getirmeniz elzem olacaktır. Aile büyüklerinizden daha yakından ilgilenmeniz gereken biri varsa ihmal etmemelisiniz. Ayın son günlerinden itibaren daha rahat olacak, çocuklarınıza ilgilenebileceksiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Hızlı bir aya sizi beklemektedir. Kardeş, komşu ve yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekecektir. Onların sorunlarını çözmek için bazı seyahatler yapabilir, ilişkilerinizi artırabilirsiniz. Yanı sıra yeni şeyler öğrenmek, ticari bağlantı kurmak için hareket edebilirsiniz. Yapacağınız toplantılar, alacağınız kararlar oldukça önem taşıyacaktır. Ayın sonuna doğru evinizle ilgili konular gündeme gelecektir.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Parasal konulara daha dikkatli yaklaşmanız gereken bir aydan geçmektesiniz. Özellikle harcamalarınızı bütçelemeniz, düzenlemeniz, yatırımlarınızın değerini kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Ne kadar üretim yaptığınızı görmek için küçük ayrıntıları atlamalısınız. Önemli satın alma kararları almadan önce iyi düşünmelisiniz. Ayın son zamanlarında iletişimle ilgili konulara yoğunlaşacaksınız.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Ön çok kendinize önem vermeniz gereken bu ayı iyi değerlendirmelisiniz. Başta sağlığınızı, kılık, kıyafet ve dış görümünüzü iyileştirme yönünde hareket etmelisiniz. Yapmanız gereken kişisel işleri listenin başına yazmalısınız. Kendinize yatırım yapmalı ancak ilişkilerinizdeki sorunları da ihmal etmemelisiniz. Ayın son zamanlarında daha çok parasal konulara yöneleceksiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Bu ayın son zamanlarına kadar sakinliğinizi korumalısınız. Kontrol edemeyeceğiniz konular oldukça yıpratıcı olabilir. Öfkenizi ne kadar iyi kontrol ederseniz o kadar rahatlarsınız. Ofis hayatınızda ya da gündelik işlerinizde daha pratik olmaya özen göstermelisiniz. Geçmişle ilgili dedikodulara kulak tıkamalısınız. Ayın sonuna doğru üzerinizdeki baskı azalacaktır. Ancak önemli olaylara doğru gitmektesiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Bu ayı gelecek günler planlamak için kullanmanız çok yerinde olacaktır. Bunu yaparken sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan, içinde bulunduğunuz gruplardan destek alabilirsiniz. Birlikte adım atmak için güzel bir zamandasınız. Zorlu olaylara rağmen umutlarınıza yönelmelisiniz. Ancak ayın son zamanlarına doğru ters giden şeyler olacaktır. Sakinliğinizi korumalısınız.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Ay içinde oldukça ön planda olacaksınız. Önemli kişilerle bağlantı kurabilir, işiniz için yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Saygınlığınızı artırmak, hedeflerinize yönelmek için ön planda olmalı, görevlerinizi yerine getirmelisiniz. Herkesin sizi izlediğini fark etmelisiniz. Detayları ihmal etmeden kalıcı adımlar atmaya yakınsınız. Ayın son zamanlarında arkadaşlık bağlantılarınız önem kazanacaktır.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Kendinizi geliştireceğiniz bir aydan geçmektesiniz. Olaylar sizi zorlasa da iyi taraflarını görmek için daha manevi bir bakış açısı yakalamalısınız. Böylece önünüzdeki engelleri ve fırsatları daha rahat görebilirsiniz. Bu ayı gelişim ayı olarak değerlendirseniz, ay sonunda sertleşen koşullara uyum sağlayabilirsiniz. Özellikle işle ilgili önemli gelişmelere doğru gittiğinizi bilmelisiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Olayların maddi şartlarını iyi değerlendirmeniz gereken bir aydasınız. Sadece kendi gelir ve giderlerinizi değil, ortak paylaşımlarınızı da hesaplarınıza dahil etmelisiniz. Borç, alacak, kredi gibi konularda oldukça titiz hareket etmelisiniz. Olası aksilikleri hiç ihmal etmemeli, yedek plan yapmalı, yedek bütçe ayırmalısınız. Ayın son zamanlarından itibaren uluslararası konular gündeme gelebilir.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Ortaklaşa işlere ve ilişkiler yönelmeniz gereken bir aydasınız. Eşinizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Tek başınıza hareket etmek yerine başkalarından destek almak ve vermek yararlı olacaktır. Aksi halde gelecek eleştirilere açık olmalısınız. Ortak çalışıyorsanız şartları çok iyi belirlemelisiniz. Ayın son zamanlarında daha çok maddi konulara yöneleceksiniz.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: