Hadi iş başına…

180794074-thinkstock-astroloji-burclar-mklHızlı ve sıcak bir yaz sona erdi… Hoş geldin sonbahar…< Ilık sonbahara girerken, Eylül’de çalışmak, verimli olmak öne çıkıyor. Pek çok işi bir arada yapmak gerekebilir. Çalışmak deyince, sonbaharla birlikte biz de yeni astroloji eğitimlerine başlıyoruz. Astrolojiyi daha yakından tanımak için, haftada 1 gün 2,5 saatliğine kalkıp bize, Fenerbahçe’ye gelebilirsiniz. Siz de astroloji öğrenin. Az kişiyle butik eğitim almanın farkını yaşayın. Ya da yerinizden kalkmayın, sizi internet sınıfına alalım… Kahvenizi kendi bildiğiniz gibi yapın, ayaklarınızı uzatın. Eğitim detaylarını Martı sayfalarında bulacaksınız…

Ayrıca bu sayı sizlere bir hediyem var… Doğum yeri, tarihi ve saati 3’lüsünü “AsudeArgun@JupiterDanisma.com” adresine eksiksiz gönderenlere “kişisel doğum haritası” yani horoskobunu hazırlayıp göndereceğim. Böylece “benim yükselenim niye her yerde farklı çıkıyor?” sorusundan kurtulacaksınız. Horoskobunuzu ömür boyu saklayabilirsiniz. Yanında göndereceğim sembol anahtarı ile, hiç astroloji bilmeseniz de, zaman içinde çözebilirsiniz.

Şimdi astroloji bilgisiyle, ay boyunca öne çıkan zaman ve olaylara göz atalım…

25 Ağustos doğan Yeniay’ın ardından İlkdördün 2 Eylül yakınlarında ortaya çıkıyor. Yani olaylar büyümeye, gelişmeye başlıyor. Attığınız adımları düzenlemek için hareket geçebilirsiniz. Önemli kişilerden aldığınız eleştirileri ciddiye almanız yerinde olur. 9 Eylül’deki Dolunay’ın şiddetini azaltmak için önlem alabilirsiniz.

Güneş’in yenilmez Pluto ile yapacağı üçgen açı, 3 Eylül öncesi ve sonrası birkaç gün etkisini gösterecek. Kendinizle ilgili güçlü kararlar alabilir, önem verdiğiniz kişilerden destek alarak ilerleyebilirsiniz. Gücünüzü güç katmak istiyorsanız, hedefinize odaklanıp, çalışmaya, detaylara özen göstermelisiniz.

Güzel Venüs bu kez rahat etmediği Başak burcuna geçiyor. 5 Eylül’den başlayarak, 29 Eylül’e kadar sürecek yolculuğunda ilişkide sorun yaşamak için eleştiriden kaçınmalısınız. Detayları görmezden gelmelisiniz. Küçük şeylere takılırsanız sevdiğiniz kişiyi üzebilirsiniz. Her şeyi didiklememelisiniz. Bir şeyi güzel, estetik olması için zorlamamalısınız. Kişisel bakımda hijyene daha dikkat etmeli, cilt bakımı, temizlik gibi konulara zaman ayırmalısınız.

Her zaman olduğu gibi Dolunay, 9 Eylül öncesi ve sonrası olmak üzere, toplam 3 gün boyunca etkili olacak. Ard arda gelen, senenin 3. Ve sonuncu Süper Ay’ı gerçekleşecek. Yani Dolunay sırasında Ay, Dünya’ya en yakın konumda olacak. Her zamankinden 30 kere daha parlak ve yüzde 14 daha büyük gözükecek. Yeniay’ın zorlu Satürn ve agresif Mars enerjisiyle başladığını hatırlarsak, Dolunay’ın çok yumuşak geçmeyeceğini belli oluyor. Olayları izlemek, tepkisel davranmamak en iyisi olacak.

Savaşçı Mars Akrep burcundaki yolculuğunu 13 Eylül’de bitirip, hareketli Yay burcuna geçiyor. 26 Kasım’a kadar sürecek bu yolculukta, manevi değerler adında savaş verebilirsiniz. Daha hareketli olacağınız için kolay tepki verebilir, öfkenizi abartabilirsiniz. Dini, ahlaki, kanuni konulardaki savaşlar gündeme gelebilir. İnacınız için olayların üstüne gidebilir, dikkat etmezseniz korkusuzca risk alabilirsiniz.

Aşk gezgeni Venüs ile sarsılmaz Pluto arasında gerçekleşecek, 14 Eylül’deki uyumlu üçgen açı, sevdiğiniz kişiyle ilgili konuları gündeme getirebilir. Venüs rahat etmediği Başak burcunda olduğu için, basit sorunları büyütüp, aşılmaz bir engel haline getirmemelisiniz. Değer verdiğiniz insanla ilgili olayları, biraz daha altan almalı, çuvaldığını kendinize batırmalısınız.

Sondördün gözüktüğü 16 Eylül’den itibaren gökyüzünün enerjisi azalmaya başlıyor. Bitirilmesi gereken işlere yönelebilirsiniz. Bir şeyleri toplarmak, düzenlemek için daha rahat hareket edebilirsiniz. Ancak ortaya çıkan sorunlara da çare bulmanız gerekecek. Gündeminizin hareketlenebilir.

Veee Eskiay zamanı başlıyor. 20-24 Eylül arası yeni işleri bekletmenizi tavsiye ederim. Bu süre içinde hafiflemek istediğiniz konulara odaklanmalısınız. Fazla kilolardan kurtulmak için diyete başlayabilirsiniz. Kötü alışkanlıkları bırakmak için niyet edebilirsiniz. Bitirmek istediğiniz işlere yönelebilirsiniz. Ancak artması, devam etmesini istediğiniz işleri bekletin.

Ayın son haftası 23 Eylül’den başlayarak yenilmez Pluto düzgün harekete geçiyor. 13 Nisan’dan beri geri hareketteydi. Şimdi düzelerek, dönüşüm rüzgarını estirmeye devam edecek. Bir müddet duran konular harekete geçebilir. Jenerasyon gezegeni olan Pluto, kitleleri ilgilendiren olaylara işaret ediyor. 2012’den başlayıp 2015’e kadar, sarsıcı Uranüs’le 7 kez sert kare açısı yapmakta… Dünya üzerinde büyük değişiklikler gerçekleşmekte, toplumsal olaylar gündeme gelmekte. Düzgün harekete geçmesinin ardından, hızlanarak, 15 Aralık’ta 6. Kez, isyankar Uranüs kareye gidecek. Toplumsal olaylar kaldığı yerden devam edeceğe benzer.

Aynı gün, yani 23 Eylül’de Güneş Başak burcundaki yolunun sonu gelip, Terazi burcuna geçiyor. Güneş’in sembolize ettiği benliğimiz, Başak’ın titiz, detayçı taraflarını bir tarafa bıracak. Terazi burcunun verdiği kibarlık, estetik konular daha ön plana çıkacak. Gelecek ayın son günlerinde Güneş Akrep burcuna girene kadar, ikili ilişkilere yatırım yapmak çok yerinde olur.

Ayın son haftası 24 Eylül’de doğan Yeniay’la enerji yenilecek. Ancak yeni adımları atmak için 25 Eylül’de doğacak Hilal’i beklemelisiniz. Yeniay doğduğunda, Ay halen karanlıktadır. Hilal olup ışığını vermeye başladığında, yolunuzu aydınlatır. Karanlıkta sadece kötü enerjiler ortalıkta olur. Yenilik yapmak, eyleme geçmek için ışığı beklemenizi özellikle tavsiye ederim.

İletişimci Merkür, 28 Eylül’de sezgisel Akrep burcuna giriyor. Daha derin düşünüp, konulara daha duygusal yaklaşabilirsiniz. Araştırdığınız bir konunun derinlerine inebilirsiniz. Bir şeyler öğrenmek için birilerinin peşine düşüp, dedektif gibi davranabilirsiniz. Hırstan, kinden uzak durmalısınız. 4 Ekim’den başlayarak 25 Ekim’e kadar Merkür geri harekette olacağı için, şimdiden aklınız karışmaya başlayabilir. Bu tarihler arası ortaya çıkabilecek, olası sorunlar için şimdiden önem almalısınız.

Ayın sonun 29 Eylül’de aşk gezegeni Venüs, yönettiği Terazi burcuna geçip, ilişkileri sağlamlaştırıyor. Venüs 23 Ekim’de rahat etmediği Akrep burcuna geçene kadar, şanslısınız. Kendinizi daha hoş hissebilir, aşka yelken açabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle daha yakın olabilirsiniz. Partnerinizin ilgisini ve sevgisiniz kazanmayı başaracaksınız.

 

Unutmayın, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz…

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Ay boyunca detaylara daha dikkat etmeniz gereken işlere yönelebilirsiniz. Hizmet, sağlık, hijyen, diyet gibi konular gündeme gelebilir. Ofis şartlarınızda değişiklikler, düzenlemeler olabilir. Kendinizi daha pratik, verimli olmak üzere planlamalısınız. Altınızda çalışan kişilerle iyi diyalog kurmalısınız. Yanı sıra borç, alacak konularında dikkatli olmalısınız. Kredi kartı ödemelerinizi kontrol etmeniz yerinde olur. Ayın son zamanlarında eşinizle ilişkinize yönelmeniz, sorunları çözmeniz gerekecektir.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Aşk hayatınıza çeki düzen vermeniz gereken bir aydasınız. Yanı sıra kişisel uğraşlarınıza da yönelmelisiniz. Bireysel hobilerinizi, sanatsal çalışmalarınızı ya da spor aktivitelerinizi düzenlemelisiniz. Çocuklarınıza ilişkilerinize de önem vermelisiniz. Hayattan keyif almak isterken fazla kişisel davranmamalısınız. Ek olarak partnerinizin sorumluluklarına yardımcı olmalı, kavga etmekten sakınmalısınız. Ayın son günlerinden itibaren çok çalışmanız gerekebilir. Sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Evinize, ailenize önem vermeniz gereken bir zamandasınız. Evinde yapmanız gereken tamirat, tadilat ya da yenilenmeler zamanınızı alabilir. Ama sorumluluklarınızı yerinize getirmeniz elzem olacaktır. Aile büyüklerinizden daha yakından ilgilenmeniz gereken biri varsa ihmal etmemelisiniz. Ayrıca sağlığınız adına atacağınız adımlar önem taşıyacak. Daha iyi olmak için cesur kararlar alabilirsiniz. Ayın son günlerinden itibaren daha rahat olacak, çocuklarınıza ilgilenebileceksiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Hızlı bir aya sizi beklemektedir. Kardeş, komşu ve yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekecektir. Onların sorunlarını çözmek için bazı seyahatler yapabilir, ilişkilerinizi artırabilirsiniz. Yanı sıra yeni şeyler öğrenmek, ticari bağlantı kurmak için hareket edebilirsiniz. Yapacağınız toplantılar, alacağınız kararlar oldukça önem taşıyacaktır. Ayrıca sevdiğiniz kişiye yakınlaşmak, aşk sorunlarını aşmak için cesaretli davranabilirsiniz. Ayın sonuna doğru evinizle ilgili konular gündeme gelecektir.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Parasal konulara daha dikkatli yaklaşmanız gereken bir aydan geçmektesiniz. Özellikle harcamalarınızı bütçelemeniz, düzenlemeniz, yatırımlarınızın değerini kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Ne kadar üretim yaptığınızı görmek için küçük ayrıntıları atlamalısınız. Önemli satın alma kararları almadan önce iyi düşünmelisiniz. Yanı sıra ev içinde babanız ya da büyüklerinizle ilgili  önemli bir hareketlilik gündeme gelebilir. Ayın son zamanlarında iletişimle ilgili konulara yoğunlaşacaksınız.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Ön çok kendinize önem vermeniz gereken bu ayı iyi değerlendirmelisiniz. Başta sağlığınızı, kılık, kıyafet ve dış görümünüzü iyileştirme yönünde hareket etmelisiniz. Yapmanız gereken kişisel işleri listenin başına yazmalısınız. Kendinize yatırım yapmalı ancak ilişkilerinizdeki sorunları da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca kardeş, komşu ya da yakınlarınızla ilgili sorunlara net çözümler bulabilirsiniz. Ayın son zamanlarında daha çok parasal konulara yöneleceksiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Bu ayın son zamanlarına kadar sakinliğinizi korumalısınız. Kontrol edemeyeceğiniz konular oldukça yıpratıcı olabilir. Öfkenizi ne kadar iyi kontrol ederseniz o kadar rahatlarsınız. Ofis hayatınızda ya da gündelik işlerinizde daha pratik olmaya özen göstermelisiniz. Geçmişle ilgili dedikodulara kulak tıkamalısınız. Ayrrıca maddi konulara da dikkat etmeli, sorunlara çözüm bulmak için harekete geçmelisiniz. Ayın sonuna doğru üzerinizdeki baskı azalacaktır.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Bu ayı gelecek günler planlamak için kullanmanız çok yerinde olacaktır. Bunu yaparken sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan, içinde bulunduğunuz gruplardan destek alabilirsiniz. Birlikte adım atmak için güzel bir zamandasınız. Zorlu olaylara rağmen umutlarınıza yönelmelisiniz. Yanı sıra kişisel olarak aldığınız cesur kararlarla zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Sorumlukları yerine getirdiğinizde rahatlayacaksınız. Ancak ayın son zamanlarına doğru ters giden şeyler olursa sakinliğinizi korumalısınız.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Ay içinde oldukça ön planda olacaksınız. Önemli kişilerle bağlantı kurabilir, işiniz için yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Saygınlığınızı artırmak, hedeflerinize yönelmek için ön planda olmalı, görevlerinizi yerine getirmelisiniz. Herkesin sizi izlediğini fark etmelisiniz. Detayları ihmal etmeden kalıcı adımlar atmaya yakınsınız. Ancak perde gerisinde canınızı sıkan olaylar olursa, endişe etmemelisiniz. Sinirlerinize hakim olmanın daha önem taşıdığı bir zamandan geçiyorsunuz. Ayın son zamanlarında arkadaşlık bağlantılarınız önem kazanacaktır.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Kendinizi geliştireceğiniz bir aydan geçmektesiniz. Olaylar sizi zorlasa da iyi taraflarını görmek için daha manevi bir bakış açısı yakalamalısınız. Böylece önünüzdeki engelleri ve fırsatları daha rahat görebilirsiniz. Bu ayı gelişim ayı olarak değerlendirseniz, ay sonunda sertleşen koşullara uyum sağlayabilirsiniz. Özellikle işle ilgili önemli gelişmelere doğru gittiğinizi bilmelisiniz. Yanı sıra arkadaş çevrenizdeki hareketlik size güç vereceğe, sorumlukları azaltacağa benzer.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Olayların maddi şartlarını iyi değerlendirmeniz gereken bir aydasınız. Sadece kendi gelir ve giderlerinizi değil, ortak paylaşımlarınızı da hesaplarınıza dahil etmelisiniz. Borç, alacak, kredi gibi konularda oldukça titiz hareket etmelisiniz. Olası aksilikleri hiç ihmal etmemeli, yedek plan yapmalı, yedek bütçe ayırmalısınız. Bu ay işle ilgili önemli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Ters giden şeyleri cesaretle düzeltebilirsiniz. Ayın son zamanlarından itibaren uluslararası konular gündeme gelebilir.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Ortaklaşa işlere ve ilişkiler yönelmeniz gereken bir aydasınız. Eşinizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Tek başınıza hareket etmek yerine başkalarından destek almak ve vermek yararlı olacaktır. Aksi halde gelecek eleştirilere açık olmalısınız. Ortak çalışıyorsanız şartları çok iyi belirlemelisiniz. Ayrıca yabancılar, yurtdışı, akademik ya da hukuksal konularda önemli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Cesaretiniz yerinde olsun, zorlukları aşabilirsiniz. Ayın son zamanlarında daha çok maddi konulara yöneleceksiniz.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: