Bazen Geri Gitmek Gerek

Astroloji zamanı lineer, düz bir boyutta incelemez; zamanı döngülerle anlatır. Gezegenlerin Güneş etrafındaki yörüngelerini inceler, anlamlandırır. Ancak bunu yaparken merkeze Güneş’i değil de, Dünya’yı koyar. Gezegenlere buradan bakınca bazı zamanlarda, bazı gezegenler geri gidiyormuş gibi gelir.

Aslında biliyoruz ki, hiçbir gezegen, yörüngesinden bir milim bile ileri ya da geri kalmaz… Ama gezegenlerin insan dünyasındaki yerini ve eşzamanlılığı anlatan astrolojiye göre gezegenlerin geri hareketleri vardır…

Bu duruma örnek, aynı bir piste koşan atletlerin viraja girdiğinde sıralarının karışması, birinin ileri, birinin geri kalması gibidir. İlk etapta kafamız karışsa da düzlüğe çıkıldığında kimin önde olduğu anlaşılır. Sadece bir göz yanılmasından bahsedilebilir.

Gezegenler de böyle hareket eder. Astroloji’de zaman içinde uzun ya da kısa süren bu karışıklıklara özel önem vermiştir. Ocak ayında savaş gezegeni Mars’ın geri hareketini sizlerle paylaşmıştım. Nisan ayına kadar sürecek bu etkiyi ciddiye almalısınız:

Şimdi Mart ayında iletişim gezegeni Merkür geri harekete geçecektir…
Ne demek, hemen Türkçeleştireyim:
Merkür aklı, zekayı, iletişimi temsil eder. İnsanlarla kurduğumuz diyalogları, yaptığımız anlaşmaları, yazışmaları, toplantıları, satın aldığımız eşyaları, her türlü bilgi ve belgeyi sembolize eder. Günümüzde iletişim yardımcısı olan elektronik eşyaları, bilgisayarları ya da iletişim araçlarını anlatır. Hızı anlatan bu gezegen, senede en az 3 kere, yaklaşık 20 gün geri harekette olur. Tahmin ettiğiniz gibi bu zamanlarda her türlü karışıklığa açıktır.

Merkür’ün 2012 yılındaki geri hareket tarihleri:
12 Mart ile 4 Nisan arası
15 Temmuz ile 8 Ağustos arası
7 Kasım ile 27 Kasım arasındadır.

Bu zamanlarda randevular karışır; saati, yeri yanlış anlar, aradığınız insana ulaşamazsınız. Uçağınız rötar yapar, bavulunuz kaybolur. Üstüne cep telefonunuzun hafızası karışır ya da şarjı biter. Sinirleriniz altüst olur, “kimse beni anlamıyor mu” dersiniz. Hevesle satın aldığınız şeyi çok da işe yaramadığını görürsünüz. İyi bir işbirliği diye imza attığınız sözleşmenin, küçük puntolu yazılarının ne kadar ağır olduğunu idrak edersiniz. Sanki hayat sizi durdurmak için her şeyi tersleştirmektedir.

Ama astroloji rüzgarını arkanıza alırsanız, rahat yol alırsınız. Yani bazen geri gitmek gerek…

Yanlış anlamalara sebep olmamak için randevuları teyit etmek gerekir. Rötarları göze alarak planlama yapmalısınız. Biletiniz, bagaj fişinizi sağlama almalısınız. Cep telefonunuz bozulmasına fırsat vermeden yenilemeli, sadece elektronik değil, eski fihristleri de kullanmalısınız. Bilgisayarınızın da detaylı bir yedeğini almalısınız. Sinirlerinizi geren durumlarda, sorunlara dış dünyada değil, iç dünyada çözüm aramalısınız. Neyi atladığınızı bulmalısınız. Anlaşmalara temkinli yaklaşmalı, olası düzenlemeler için ek madde eklemelisiniz. Burçlara göre detayları 2012 Anlama Çağı, Astroloji Rehberi kitabımda bulacaksınız.

En iyisi sorunlar ortaya çıkmadan, yedek planlar üretmektir. Zaten yedek planınız varsa bu sorunları zorlanmadan aşacaksınız. Aslında bu zamanlar hayatınızı düzenlemek için çok verimlidir. Çekmeceleri, dolapları düzenlemek, eski dosyaları arşivlemek, aslında yeni bir şeye ihtiyacınız olmadığını gösterecektir. Eski arkadaşları aramak yeni anlaşmalara giden yolu kendiliğinden açacaktır. Ne zamandır yapmak istediğiniz şeylere zaman ayırabilirsiniz.

Eski bir hikayeden aklımda kalan; Tibet’li rahipler zirveye tırmanırken bazen durup oturur, ruhlarının onlara yetişmesini beklerlermiş. İşte biz de, bazen modern dünyanın lineer çizgisinden ayrılıp, astrolojinin spiralinde, bazen geri dönüp bakmalıyız. İşler karışmadan…
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
Esenliklerle…
www.asudeargun.com
www.facebook.com/AsudeArgun
www.twitter.com/AsudeArgun

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Kontrol edemeyeceğiniz olaylarla boğuşmak yerine olayları akışına bırakmalısınız. Böylece gelecek ay sizin için çok gerekecek enerjiyi korumuş olursunuz. Geçmiş günlerle ilgili konular canınızı sıksa da sakin olmalısınız. Sağlığınıza yatırım yapmalı, zamanı kendinizle ilgilenerek değerlendirmelisiniz. Dua, meditasyon, ibadet için fırsat bulacaksınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Arkadaşlarınızla birlikte hareket edeceğiniz olaylar sayesinde daha umutlu olacaksınız. Birlikten güç doğduğunu görecek, gelecek günlere ilişkin planlarınızı yapabileceksiniz. Sosyal ortamlarda bulunarak kendinizi göstermelisiniz. Çevrenizi genişletmeli, başka platformlara dahil olmalısınız. Ortak hedefler için yapacağınız girişimler yararlı olacaktır.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

İşiniz, kariyeriniz için önemli bir aydan geçmektesiniz. Şimdi sorumluluk almanın ve saygınlığınızı göstermenin zamanıdır. Fırsatları iyi değerlendirmeli, yöneticilerinizle diyaloglarınıza önem vermelisiniz. Başarıya yakın olduğunuzu bilmelisiniz. Kişisel isteklerinize, hayat hedeflerinize yakınlaşabilirsiniz. Geri planda durmamalı, kendinizi göstermelisiniz. Saygınlığınızı artıracaksınız.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Yurtdışı bağlantılarınız güçlenmesi sayesinde yeni yerler, yeni yerlere gidebilir, farklı kişilerle tanışabilirsiniz. Maddi, manevi her anlamda kendinizi geliştireceğiniz fırsatları yakalamalısınız. Eğitim konularıyla da ilgilenmeniz gerekebilir. Fırsatları hevesli ve iyimser bir şekilde değerlendirmelisiniz. Şansın sizden yana olduğunu görecek, hayatı daha üst basamaktan değerlendireceksiniz.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Ne zamandır beklediğiniz bir alacağınızı tahsil etmek ya da borcunuzu ödemek için daha kararlı olmalısınız. Maddi konuları planlarken tek başınıza düşünmemeli, partnerinizin de fikrini almalısınız. Borç, alacak, kredi, vergi, sigorta, nafaka, prim gibi pek çok konuyu düzenlemeli, gelir, gider dengenizi oluşturmalısınız. Zorunlu haller dışında cerrahi operasyonlardan uzak durmalısınız.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Evlilik, ortaklık gibi konuların gündeme gelmesiyle tek başınıza hareket etmenin doğru olmadığını görebilirsiniz. Karşınızdakilerden alacağınız destek sayesinde daha başarılı olabilirsiniz. Birlikten güç doğacaktır. Eşinizin, ortağınızın ya da partnerinizin istekleriyle ilgilenmek, birlikte hareket etmek avantajlı olacaktır. Yarattığınız sinerji sayesinde güçleneceksiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

İş ortamınız, ofis hayatınızda alacağınız ek sorumluluklar sizi daha çok çalışmaya itebilir. Bunların altından kolayca kalmak için pratik ve verimli olmaya çalışmalısınız. Sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz. Detaylarla uğraşmanız gereken konuları iyi planlamalısınız. İş yerinizde hünerlerinizi göstermeli, verimli ve pratik hareket etmelisiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Hayatın keyifli yönleriyle ilgileneceğiniz bu ay, aşk hayatınız da hareketlenebilir. Kendinizi göstermek için gereksiz riskler almak yerine, daha sanatsal, yaratıcı işlere yönelmelisiniz. Çocuklarla ilgili konular da gündeme gelebilir. Hayattan daha fazla zevk alabilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp hobi, spor ya da sanatla ilgilenebilirsiniz. Kendinize güveniniz artacaktır.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Ev, aileyle ilgilenmeniz gereken olaylarla sorumluluklarınızı daha yoğun bir şekilde fark edebilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgilenmeyi ihmal etmemelisiniz. Taşınma, tadilat, tamirat gibi konularda hızlı kararlar vermemelisiniz. Bir yandan evdeki yoğunluk bir yandan işteki gelişmeleri dengelemelisiniz. Fırsatınız olduğunda kendinizi dinlemek için doğada olmalısınız.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Yakınlarınızla iletişiminizin artacağı ay içinde ziyaretler, görüşmeler önem taşıyacaktır. Kardeşlik, komşuluk ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Hatta ticari faaliyetlerde bulunmak için de bazı şanslar elde edebilirsiniz. Acele etmeden hareket etmelisiniz. Çevrenizdeki hareketlilik pek çok yeni şey öğrenmenize destek olacaktır.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Maddi konuların gündeme gelmesiyle bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Kazançlarınızı değerlendirmenin yollarını ararken hızlı davranmamalısınız. Yeteneklerinizi geliştirerek fark yaratmanın yollarını bulmalısınız. Böylece maddi konularda da rahatlayabilirsiniz. Kaynaklarınızı, yeteneklerinizi daha verimli kullanmalısınız. Bütçenizi, maaşınızı dengelemelisiniz.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Ay içinde doğal olarak ön planda olacaksınız. Kendinizi daha ortaya koyacaksınız. Üstünüzdeki gerginlik azalacaktır. Bunu fırsat bilerek kendinizle ilgilenmeli, kişisel isteklerinize konsantre olmalısınız. Sağlığınızı gözden geçirmelisiniz. Dış görünümünüzde yapmak istediğiniz şeyler varsa fırsat yaratabilirsiniz. Attığınız kişisel adımların etkisiyle ikili ilişkileriniz de gelişecektir.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: