Bahar ve Kader

ileri_astroloji_EgitimiMayıs ayına hızlı başladık… Takvimler Mayıs’ı göstermese de, astrolojik olarak bu ay, 29 Nisan’daki Güneş Tutulması ile başladı. O yüzden kadersel temaların yaşanacağı bir ay bizi beklemekte…

Genel olarak baktığımızda, Boğa’lar, Akrep’ler, Kova’lar ve Aslan’lar için önemli bir dönem olduğunu söylemek yanlış olmayacak. Daha önce, pek çok yazımda belirtiğim gibi, kişisel haritanızın gökyüzüyle bağlantısına göre bu dönemleri okumak en doğrusu olur. Ay içindeki gelişmeleri yakından takip etmenizi, hayatınızda önemli olaylar oluyorsa, basite almamanızı tavsiye ederim.

Bu ay en öne çıkan konu, ilişkiler, aşk ve para olacağa benzer. Kayıplar yaşamamak için ay sonuna kadar sakinliğinizi korumalısınız. 14 Mayıs’taki Dolunay’da gerilmemek için kontrollü ilerlemelisiniz.

Gökyüzünde Dolunay gerçekleştiği sırada herşey ortaya çıkar. Geceyi aydınlatan Ay, olayları da büyütür, aydınlatır. Yeniay’da neler ektiysek, Dolunay’da hasadı öyle beklemeliyiz. Güneş Tutulması’yla başlayan bu ayın etkilerini daha kadarsel olarak beklemek gerekir.

Akrep burcunda yaşanan Dolunay, maddi ve manevi konuların derinlerine inmeniz gerektiğini söylüyor. Tavsiyem daha tutarlı, ekonomik ve paylaşımcı olmanız. İnat etmenin hiçbir yararını göremezsiniz.

Ay sonunda Mart ayından beri ters giden işleriniz düzelmeye başlayabilir. Uzun zamandır geri harekette olan savaşçı Mars, düzgün hareketine başlıyor olacak. Mars rahat etmediği Terazi burcunda olduğu için oldukça zor zamanlardan geçtik.

Gereksiz yere öfkelenmiş, sinirlenmiş olabilirsiniz. ilişkilerde daha kırıcı olmuş ya da kırılmış olabilirsiniz. Bu sürecin tamamen geçmesi için, Temmuz onuna kadar sabırlı olmalısınız. Enerjinizi yürüyüş yaparak, doğayla ilgilenerek, spor yaparak atmanızı tavsiye ederim.

Böyle durumlarda hızlı davranan değil, sakin kalan avantaj kazanır. Kaderin bize sunduğu yeni senaryoyu anlamak için sakin olmalı, öncelikle şartların oturmasını beklemeliyiz.

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz…

asudeargun@jupiterdanisma.com

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Ayın ilk günlerinden itibaren ilişkilere daha özen göstermelisiniz. Eşiniz, ortağınız ya da partnerinizle anlaşma yolunu bulmanızı öneririm. Uzlaşı arayarak atacağınız adımlar karşılığını bulacak. Paranızı, kazançlarınızı gözden geçirlmelisiniz. Ay sonuna doğru hızlanabilirsiniz. Seyahatler yaparak yeni yerlere ulaşmanız söz konusu olabilir. 

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Kontrol edemeyeceğiniz olaylar sebebiyle endişelenmemelisiniz. Biraz geri planda kalmak, kendinizi toparlamak açısından yararlı olacak. Yaptırmanız gereken tahlilere, doktor kontrollerine ağrılık vermelisiniz. İkili ilişkilere de yatırım yapmanız gerekebilir. Ayın sonuna doğru maddi konular gündeme gelebilir, masraflarınız artabilir.  

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Bu ayı geri planda geçirmeye, enerjiinizi tazelemeye çalışmalısınız. Kontrol edemeyeceğiniz şeyler için kendinizi yıpratmamalısınız. Yurtdışı işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Enerjinizi boşa harcamamalısınız. Daha sabırlı olmanız gerekir. Ayın sonuna doğru rahatlayacaksınız. Şimdiden kendinizi arınmaya alırsanız, yenilenmek için avantaj kazanabilirsiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Gelecek günler için plan yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle arkadaş çevrenizden, dostlarınızdan yardım alabilirsiniz. İniş, çıkışlara açık bir süreçten geçmektesiniz. Özellikle ayın sonuna doğru olaylar daha da yavaşlayabilir. Kontrol etmekte zorlanacağınız konulara gündeme gelebilir. Olayları akışına bırakmanızı tavsiye ederim. Korkularınızın üstüne gitmeli, endişe edecek bir şey olmadığını görmelisiniz. 

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

İşle ilgili kadersel bir süreç içindesiniz. Endişeleri bir kenara koyarak hareket etmelisiniz. Kariyerinizle ilgili olayları daha geniş açıdan değerlendirmelisiniz. Yöneticinizle ilişkilerinizi iyi seviye tutmalısınız. Tek başınıza çalışıyorsanız bile, başkalarının dikkatini üstünüze çektiğinizi bilmelsiniz. Ayın son günlerinde sosyalleşmeye özen göstermelisiniz. 

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Uluslararası konulara yakın bir dönemden geçmektesiniz. Yurtdışı, yabancılar, medya, basın, yayın gibi konularda da gelişmeler olabilir. konusunda uzman bir kişiye danışabilir, eğitim alabilirsiniz. Size beklemediğiniz yeni ufuklar açacağa benzer. Ayın son günlerine doğru kazandığınız bu değerleri işinize, kariyerinize yönlendirebilirsiniz. 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Bu ay ilişkiler açısından daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Kendinizi anlatmak, ortaya koymak için acele etmemelisiniz. Sevdiğiniz kişiyle diyalogunuzda daha yumuşak olmalısınız. Maddi, konulara, borç, alacak, kredi işlerine daha dikkat etmenizi öneririm. Risk almadan hareket etmelisiniz. Ayın sonuna doğru daha rahat olacaksınız. O zamana kadar öfkenizi kontrol etmeli, enerjinizi sanat ya da sporla atmalısınız. 

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Evlilik, ortalık gibi konuların öne çıktığı bir dönemden geçiyorsunuz. Üstüste gelen kadersel olaylar sebebiyle, ilişki bazlı iniş, çıkışlar yaşayabilirsiniz. Olaylara, insanlara tepki göstermek yerine altında yatan sebepleri okuduğunuzda daha kolay ilerleyebilirsiniz. Ayın sonuna doğru partnerinizle daha yakından ilgilenmelisiniz. Maddi konularda risk almadan hareket etmelisiniz. 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Detaylara önem vermeniz, çok çalışmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Ancak kendinizi, sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Gündelik hayatınızı daha sağlıklı, daha verimli yapmak için düzenlemelisiniz. Yanı sıra evcil hayvanlarınızla da ilgilenmenizi öneririm. Ayın sonuna doğru ilişkilerinize zaman ayırmalısınız. Eşiniz, partnerinizle birlikte alacağınız kararları uygulamaya koymak için acele etmemelisiniz. 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Hayatın daha keyifli yönlerine eğilebilirsiniz. Sanat, spor ya da hobilerinizi ön plana alabilirsiniz. Yanı sıra aşk hayatına yelken açabilirsiniz. Kendinize güvenmeli, ama sınırları zorlamamalısınız. Çocuk sahibi olmak isteyenler de bu ay içinde adım atabilir. Ayın sonuna doğru, küçük ayarlamalarla gününüzü daha verimli kullanmanın formüllerini geliştirebilirsiniz. 

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Evde yapacağınız değişiklikler sayesinde hayatınızı düzene sokabilirsiniz. Özellikle ebeverynlerle bağlantınızı gözden geçirmelisiniz. Onların hastalık, sağlıklarıyla yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Ayın son günlerine doğru daha rahat olacak, bireysel konulara ağırlık vereceksiniz. Sanatsal, yaratıcı konuları bugünlere denk getirmenizi tavsiye ederim. 

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Yakın çevrenizle ilgili gelişmelere dikkat etmelisiniz. kardeş, komşu ya da kuzenlerle ilgili kadersel gelişmeler ortaya çıkabilir. İlişkilerinizi geliştirmeli, başkalarından fikir ve bilgi alışverişinde bulunmalısınız. Ayın sonuna doğru evinize, ailenize zaman ayırmalısınız. İş ve ev arasıdaki denge oturmalı, kendinize de vakit ayırmayı unutmamalısınız. 

 


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: