Ay Boşlukta’yken…

Astroloji’de günlük hayatımızı en hızlı etkileyen faktör, duygularımızı yöneten Ay’dır. Ay’ın Dünya etrafındaki hızlı hareketini hepimiz biliriz. Bir yok olur, bir doğar; bir hilal olur, bir dolunay… Sürekli şekilden şekle girer.

Ay diğer gök cisimlerinden oldukça büyük bir hızla, 1 burcu yaklaşık 2,5 günde geçer. Astrolojide bir burçtan geçmek, o burcun özelliklerini ortaya çıkarmak demektir. Ayrıca Ay, bu geçişleri sırasında diğer gök cisimleriyle pek çok açı yapar, bağlantı kurar.

İşte astrolojide de Ay sürekli değişen ruh halimizi, yani modumuzu sembolize eder. Bazı günler enerjik başlarız, sonuna doğru keder basar. Bir olaya bir gün evet deriz, ertesi gün hayır… İşte bu devinen enerjiyi, iç sesimizi, kontrol edemeden verdiğimiz ilk tepkiyi Ay anlatır. Tabii ki, burada genel olarak anlatmak durumda olsam da,  bu önemli bağlantıyı özelleştirmek için, asıl olan doğum haritanızın açılımıyla değerlendirmek gerekir.

ay boşluktayken

Bu kadar etkiye sebep olan Ay, bazen bir burçtan çıkıp, diğerine gitmek üzereyken hiçbir açı almadan kalır. Buna “Ay Boşlukta” deriz. Bağlantısız, açısız kalan Ay üzerinde taşıdığı etkiyi aktaramaz. Ay’ın işi Güneş’ten aldığı ışığı yansıtmak olarak düşünürsek, boşlukta kaldığı zamanlarda sanki bu ışığı aktaramaz olarak düşünebiliriz.

Bu boşluk zamanları bazen birkaç dakika, bazen birkaç saat, ender olsa da, bazen bir iki gün bile sürebilir. Bu kadar ruh halini anlatan bir sembolizmin, tahmin edebileceğiniz gibi, standart bir formülü, döngüsü yoktur. Ama hesaplanabilinir, tespit edilebilir.

Astrolojik anlamına bakarsak, “Ay Boşlukta” iken, dünyevi anlamda yapılan işlerde boşa gidebilir. Motive olmakta zorlanabilir, bir an kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz. Aklınız yaptığınız işe “devam” dese de, ruhunuz çoktan “tamam” demiştir.

Bu zamanlarda yeni bir işe başlamak, bağlantı kurmak, anlaşma yapmak, kontak kurmak için pekiyi zamanlar değildir. Atılımlar karşılıksız kalabilir.
Astroloji sorunu belirtir, ama çözümü de sunar…

Bu zamanlarda en iyisi, dış dünyadaki sorumlukları yadsımadan biraz içe çekilmektir. Fırsatınız olursa, manevi değerlere yönelmek, Ay’ın dışarı değil, içe yansıyan ışığını kullanmak için en iyi formüldür.

Dua, ibadet, meditasyon iyi gelecektir. Kişisel bakımla ilgilenmek, yıkanmak, temizlenmek içi ve dışı aydınlatmanın yolu olabilir.

Ama dünyevi çarkın dişlileri içinize ulaşmaya engelse, en iyisi yeni bir adım atmadan, elinizdeki işleri bitirmektir. Hatta normal zamanlarda “bununla boşa zaman harcamayım”, dediğiniz işleri kolayca yapabilirsiniz. Bu boşlukları düzenleme zamanları olarak kullanabilirsiniz. Ofisinizde çekmecelerinizi mi düzenlemeniz gerekiyor, evde birikmiş ütüler mi var, çantanızın içini mi toplamak lazım, maillerinizi mi organize etmelisiniz. Deneyin “boşa taşıdığınız” yüklerden kurtulun.

Ay’ın ruhunuzu beslemesi için bu boşluk anlarını mola olarak kullanın. Duygularınızı, içinizi, özünüzü dinleyin. Dünyevi konuları reddetmeden, aklınıza bir küçük es verin. Arkanıza yaslanın, keyifli bir müzik dinleyin, kahvenizi yudumlayın, derin bir nefes alın, gevşeyin. Sonra yenilenen enerjinizle aradaki farkı kapatacağınızı bilin. Vakit kaybetmemek için hızlı karar verip, yanlış yapmadan önce, ruhunuza sorun. Duygularınıza güvenin, içinizi ve çevrenizde olan biteni dinleyin. Yeni adım atmadan önce eldekileri bitirin.
Peki ne zamanlar bunlar?

Ocak ayını altta bulacaksınız.
2013 için hesaplanmış Ay Boşluk’ta listesini www.asudeargun.com’dan indirebilirsiniz. Tüm bu listeler Türkiye’de göre hazırlanmıştır. Farklı bir ülkede yaşamaktaysanız, saat farkınızı unutmamalısınız.
Astrolojik sembolleri bilmenize gerek yok. Dikkat etmeniz gereken şey, her satırdaki tarihler arasıdır. İki tarih arasındaki zaman “Ay Boşlukta” zamanlarıdır.

Ay boşluklarını ajandanıza kaydedin; aradaki farkı, bırakın ruhunuz size fark ettirsin…
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

Esenliklerle…

 

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

İş hayatınızda önemli olaylarla karşılaşabileceğiniz bir aydan geçmektesiniz. Kararlılığınız sayesinde yöneticileriniz ve önem verdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Kendinizi göstermekten, sorumluk almaktan ve otoritenizi sergilemekten çekinmemelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Yurtdışı, yabancılar ya da farklı kültürlerle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Hukuksal sorunları çözmek için fırsatları değerlendirebilirsiniz. Eğitsel konularda değişiklikler oluşabilir. Hayatın daha felsefik alanlarıyla ilgilenebilirsiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Maddi konular, kazanımlar önem kazanacaktır. Özellikle borç, alacak konularına dikkat etmelisiniz. Eşiniz, ortağınızın gelir, giderlerini de gözden geçirmelisiniz. Unuttuğunuz vergi, sigorta, prim gibi ödemelere hazırlıklı olmalısınız.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Ay içinde evliliğiniz ya da ortaklığınız önem kazanacaktır. Birlikteliğinizin gücünün sınandığı bir dönemden geçtiğinizi bilmelisiniz. Dikkatinizi partnerinize vermeniz yerinde olacaktır. Verdiğiniz tepkiler önemli olayları tetikleyebilir.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Gündelik işlerin yoğunluğu altından kalmak için pratik, verimli olmalısınız. Size destek veren astlarınız, çalışanlarınızla ilgilenmeniz yerinde olacaktır. Hünerlerinizi ortaya koymalı, hizmet kalitenizi artırmalısınız. Sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Yaratıcılığınızı, sanatsal gücünüzü ortaya koymanız gereken bir aydasınız. Hayatın renkli taraflarıyla ilgilenmeli, kendinizi ifade etmenin daha hoş yönlerini bulmalısınız. Böylece aşk hayatınızda da gelişmeler olabilir.

 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Evdeki sorunları çözmeniz, aile içindeki sorumlulukları yerine getirmeniz ve bazı değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Aile büyüklerinizle de ilgilenmeyi unutmamalısınız. Evinizdeki dengeyi sağladığınızda, işinizde daha istikrarlı ilerleyebileceksiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Hızlı geçecek bir aya hazır olmalısınız. Yakın yerlere gidip gelmeniz gerekecek, komşuluk ilişkileri gelişecektir. Ancak her duyduğunuza inanamamanızın yanı sıra, kendi ifadelerinize dikkat etmeniz gerekebilir.

 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Bütçenizi, kazançlarınızı gözden geçirmeniz gereken ay boyunca tutumlu olmalısınız. Maddi açıdan güvenlik ihtiyacınız artacağı için kaynaklarınızı daha iyi değerlendirmenin yollarını aramalısınız. Yapacağınız yeni ve kalıcı düzenlemelerle karlı çıkabilirsiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Kişisel önceliklerinizi belirlemeli, ancak acele etmeden, daha sağlam adımlarla ilerlemelisiniz. Yeni kararlar eşliğindeyken partnerinizin durumunu da dikkatte almalısınız. Yeteneklerinizi ortaya koymakta zorlanmayacak, kendinizi göstereceksiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Kontrolünüz dışında gelişen olaylar sebebiyle endişeye kapılabilirsiniz. Daha sabırlı olmalısınız. Beklemede kalmalı, tepkilerinizi kontrol etmelisiniz. Gerektiğinde başkaları için fedakarlık yapmalı, kaybetme korkunuzu geri de bırakmalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Gelecek hedeflerinizi gözden geçirmeniz gereken bir ay içindesiniz. Arkadaşlık ilişkileriniz öne çıkarken, sosyalleşmeniz sayesinde daha canlı hareket edeceksiniz. Başkalarının fikirlerinden destek alıp ortaklaşa adımlar atabilirsiniz.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: