Ay Boşluk’tayım

Astroloji’de günlük hayatımızı en hızlı etkileyen faktör, duygularımızı yöneten Ay’dır. Ay’ın Dünya etrafındaki hızlı hareketini hepimiz biliriz. Bir yok olur, bir doğar; bir hilal olur, bir dolunay… Sürekli şekilden şekle girer.

Ay diğer gök cisimlerinden oldukça büyük bir hızla, 1 burcu yaklaşık 2,5 günde geçer. Astrolojide bir burçtan geçmek, o burcun özelliklerini ortaya çıkarmak demektir. Ayrıca Ay, bu geçişleri sırasında diğer gök cisimleriyle pek çok açı yapar, bağlantı kurar.

İşte astrolojide de Ay sürekli değişen ruh halimizi, yani modumuzu sembolize eder. Bazı günler enerjik başlarız, sonuna doğru keder basar. Bir olaya bir gün evet deriz, ertesi gün hayır… İşte bu devinen enerjiyi, iç sesimizi, kontrol edemeden verdiğimiz ilk tepkiyi Ay anlatır. Tabii ki, burada genel olarak anlatmak durumda olsam da, bu önemli bağlantıyı özelleştirmek için, asıl olan doğum haritanızın açılımıyla değerlendirmek gerekir.

Bu kadar etkiye sebep olan Ay, bazen bir burçtan çıkıp, diğerine gitmek üzereyken hiçbir açı almadan kalır. Buna “Ay Boşlukta” deriz. Bağlantısız, açısız kalan Ay üzerinde taşıdığı etkiyi aktaramaz. Ay’ın işi Güneş’ten aldığı ışığı yansıtmak olarak düşünürsek, boşlukta kaldığı zamanlarda sanki bu ışığı aktaramaz olarak düşünebiliriz.

Bu boşluk zamanları bazen birkaç dakika, bazen birkaç saat, ender olsa da, bazen bir iki gün bile sürebilir. Bu kadar ruh halini anlatan bir sembolizmin, tahmin edebileceğiniz gibi, standart bir formülü, döngüsü yoktur. Ama hesaplanabilinir, tespit edilebilir.

Astrolojik anlamına bakarsak, “Ay Boşlukta” iken, dünyevi anlamda yapılan işlerde boşa gidebilir. Motive olmakta zorlanabilir, bir an kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz. Aklınız yaptığınız işe “devam” dese de, ruhunuz çoktan “tamam” demiştir.

Bu zamanlarda yeni bir işe başlamak, bağlantı kurmak, anlaşma yapmak, kontak kurmak için pekiyi zamanlar değildir. Atılımlar karşılıksız kalabilir.

Astroloji sorunu belirtir, ama çözümü de sunar…

Bu zamanlarda en iyisi, dış dünyadaki sorumlukları yadsımadan biraz içe çekilmektir. Fırsatınız olursa, manevi değerlere yönelmek, Ay’ın dışarı değil, içe yansıyan ışığını kullanmak için en iyi formüldür. Dua, ibadet, meditasyon iyi gelecektir. Kişisel bakımla ilgilenmek, yıkanmak, temizlenmek içi ve dışı aydınlatmanın yolu olabilir.

Ama dünyevi çarkın dişlileri içinize ulaşmaya engelse, en iyisi yeni bir adım atmadan, elinizdeki işleri bitirmektir. Hatta normal zamanlarda bununla “boşa” zaman harcamayım, dediğiniz işleri kolayca yapabilirsiniz. Bu boşlukları düzenleme zamanları olarak kullanabilirsiniz. Ofisinizde çekmecelerinizi mi düzenlemeniz gerekiyor, evde birikmiş ütüler mi var, çantanızın içini mi toplamak lazım, maillerinizi mi organize etmelisiniz. Deneyin “boşa” taşıdığınız yüklerden kurtulun.

Ay’ın ruhunuzu beslemesi için bu boşluk anlarını mola olarak kullanın. Duygularınızı, içinizi, özünüzü dinleyin. Dünyevi konuları reddetmeden, aklınıza bir küçük es verin. Arkanıza yaslanın, keyifli bir müzik dinleyin, kahvenizi yudumlayın, derin bir nefes alın, gevşeyin. Sonra yenilenen enerjinizle aradaki farkı kapatacağınızı bilin. Vakit kaybetmemek için hızlı karar verip, yanlış yapmadan önce, ruhunuza sorun. Duygularınıza güvenin, içinizi ve çevrenizde olan biteni dinleyin. Yeni adım atmadan önce eldekileri bitirin.

Peki ne zamanlar bunlar?
Alttaki tabloda bütün detayları bulacaksınız. Astrolojik sembolleri bilmenize gerek yok. Dikkat etmeniz gereken şey (V) ve (S) satırlarıdır. (V) Ay Boşlukta, (S) Ay Burçta demektir. Bu satırların devamında tarih ve saat yazmaktadır. (V) ile (S) arasındaki zaman “Ay Boşlukta” zamanlarıdır.
Tüm bu liste Türkiye’de göre hazırlanmıştır. Farklı bir ülkede yaşamaktaysanız, saat farkınızı unutmamalısınız. Diğer aylara ilişkin tarihleri www.asudeargun.com/ay-boslukta-tablolari adresinden indirebilirsiniz.
Ay boşluklarını ajandanıza kaydedin; aradaki farkı, bırakın ruhunuz size fark ettirsin…
 
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
 
www.asudeargun.com
www.facebook.com/AsudeArgun
www.twitter.com/AsudeArgun

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Sosyal platformlarda rol alacağınız, ekip, dernek ya da vakıf çalışmaları yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Gelecek günlere yönelik hedeflerinizi şimdilerde planlamalısınız. Dostlarınızın önerilerini de dikkate almalısınız. Hep birlikte alacağınız kararları işinizdeki gelirleri artırmak için kullanabilirsiz. Sosyalleşmenin avantajlarını kullanmalısınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Kendinizi toplumsal arenada gösterebileceğiniz önemli bir aydan geçiyorsunuz. İş, kariyer ya da meslek hedeflerinizi ön plana almalısınız. Saygınlığınızı artırmak için hedeflerinize konsantre olmalı, geri adım atmamalısınız. Evliliğiniz, sosyal statünüz de önem kazanacaktır. Ön planda olduğunuzu fark etmelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Maddi, manevi anlamda destek alacağınız, yeni tanıştığınız kişilerden çok şey öğreneceğiniz günlerdesiniz. Eğitim ve seyahatler sayesinde ufkunuzu geliştirebilirsiniz. Hukuksal konulara çözüm bulmak için fırsatları kaçırmamalısınız. Yabancılara ya da yurtdışıyla kuracağınız bağlantılar maddi, manevi gelişeceğiniz fırsatlar olabilir. Kendinizi daha farklı ifade etmeye çalışmalısınız.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Başkalarından beklediğiniz maddi kaynakları değerlendirmek için, bu ayki olumlu şartları kullanmalısınız. Kredi, borç, alacak, miras, nafaka, prim ve sigorta gibi geri dönüşümler de olabilir. Risk almadan hareket etmelisiniz. Olmadık ödemeler için önem almalısınız. Harcama yaparken başkalarından gelecek desteğe göre adım atmamalısınız. Öncelikle kendi kaynaklarınıza güvenmelisiniz.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Eşiniz, partnerinizle ilişkilerinize dikkat etmeli, karşınızdakilerin görüşlerinden yararlanmalısınız. Böylece doğacak sinerjiden yararlanabilirsiniz. Tek başınıza karar vermek yerine, birlikte adım atmaya özen göstermelisiniz. Ortaklaşa işler yapmak için fırsatları gözden geçirmelisiniz. Yanı sıra rakiplerinizi de iyi takip etmeli, profesyonel gelişime de önem vermelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Ofis hayatınızı, gündelik rutinlerinizi düzenlemelisiniz. Size destek veren çalışanlar sayesinde daha pratik ve verimli olacaksınız. Sağlığınızla ilgili yapmanız gereken girişimleri ertelemelisiniz. Detayları gözden kaçırmamalısınız. Üstünüze binen iş yükünü hafifletmek için fayda, zarar ilişkisine önem vermelisiniz. Hünerlerinizi ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Kendinizi göstermek için zorlanmayacağınız, canlılığınızı artıran güzel günler sizi beklemektedir. Kazandığınız enerjiyle çocuklarla ilgili konularda ya da aşk hayatında harekete geçeceksiniz. Sahne alacağınız renkli konularla dikkatleri çekeceksiniz. Sanata, spora ya da kişisel hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Hayatın renkli kısımlarıyla ilgilenebilirsiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Evinizdeki sorunları çözmek, aile büyüklerinizle ilgilenmek için ay içindeki olumlu fırsatları hızlı değerlendirmelisiniz. Böylece üzerinizdeki sorumluluk hafifleyecek, işinize yönelmek için kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Ev değişimi, tadilat, tamirat ya da dekorasyonla ilgili konular gündeme gelebilir. Yapmanız gereken işlere ağırlık vermeli, ama asıl hedeflerinizi unutmamalısınız.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Kardeş ve komşularınızla ilişkilerinizin artacağı, hızlı bir trafik yaşayacağınız günlerden geçmektesiniz. Pek çok toplantı, görüşme ve konuşma sayesinde bilginiz artacaktır. Yeni anlaşmaların kapısını aralayabilirsiniz. Yakınlarınızdaki bu kadar hareketlilik, sinirlerinizi germemesi için stresten kaçınmalısınız. İfadelerinize, imalarınıza ya da duyduklarınıza dikkat etmelisiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Maddi konulara ağırlık vermeli, kaynaklarınızı artırmanın yollarını bulmalısınız. Ek gelir elde etmek için olumlu şartları değerlendirmelisiniz. Harcama yaparken fazla iyimserlikten, abartılı davranarak işin ucunu kaçırmamalısınız. Kaynaklarınızı korumak, kollamak hatta daha iyi değerlendirmek için kalıcı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Bu ay kişisel anlamda ön plana çıkacağınız, destek alacağınız bir süreçtesiniz. Başta sağlığınız olmak üzere, kılık, kıyafet ve ilişkilerinize özen göstermeli, gelen şansı kendinize kullanmalısınız. Ancak radikal çıkışlar yapmamalı, olayları daha yumuşak algılamalısınız. Beklettiğiniz girişimleri öne almalı, kendi farkınızı ortaya koymaya başlamalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Geçmişte yaptıklarınızı gözden geçireceğiz, tecrübelerinizden yararlanacağınız günlerdesiniz. Fedakarlık gerektiren konular ön plana çıkacaktır. Olayları akışına bırakıp, kendi dünyanıza çekilmelisiniz. Biraz daha beklemede kalmalısınız. Enerjinizi düzenlemek, kendinizi arındırmak için bu ayı iyi değerlendirmeli, gelecek aya çıkış yapmak üzere beklemelisiniz.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: