Aman Dikkat; Kafanız Karışmasın…

Astroloji evrene Dünya merkezli bakar. Oysa gezegenler Güneş’i merkez alıp etrafında dolanır. Dünya’dan bakınca, Güneş’in arkasından önünden geçen gezegenler sanki ileri, geri gidiyormuş gibi gelir bize. Güneş’le birlikte sabah doğarken bir ara yok olur, sonra akşam doğmaya başlar. İşte bu göz yanılması gezegenin astrolojik sembolizmine de yansır. Bu sene gökyüzünde bir gezegen düzeliyor, diğeri geri gidiyor. Geçen ay Venüs düzelmişti, şimdi Merkür geri harekete başlıyor. 6 ile 28 Şubat arası olacak bu etki, birkaç gün öncesi ve sonrasından başlayacak.

Horoscop (2)Aklı, iletişimi, zihni ifade eden Merkür’ün geri hareketi sırasında kafanızın karışması muhtemel… Yanlış anlamalara, iletişim kazalarına açık olduğunuzu bilmelisiniz. Elektronik aletlerin arızaları, sorunları gündeme gelebilir. Şarjınız biter, cep telefonunuz çalışmaz, bilgisayara virüs girer. Kimse sözünü tutmaz, unutur, yanlış anlar, sanar… Kimse beni anlamıyor mu diye çığlık atarken bulursunuz kendinizi. Bunların hepsi çok normal. Çünkü iletişim gezegeni Merkür, ileri değil, geri gitme zamanı geldi demekte. Kafanızın karışmaması için içindekileri düzenleme… Bilgisayarın temizlenme zamanı, cep telefonunun yedeklenme, karşınızdakinin sizi doğru anladığını kontrol etme… Yepyeni bir şey satın almak yerine, eskileri tamir etme… Eski dostları arama… Çekmeceleri düzenleme, dolapları boşaltma, dosyaları düzenleme… Zaman bunları önüze getiriyor, ileri gitmeden önce ayağınıza dolananları halletmelisiniz diyor.

İşte o zaman aradığınız şeylerin uzakta değil, yakında olduğunu göreceksiniz. Kaybettiklerinizi bulacaksınız; atladıklarınızı göreceksiniz; özlediklerinize kavuşacaksınız. Krizleri fırsata çevirmek için zamana uygun hareket etmenizi tavsiye ederim. Unutmayın, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz…


ico_koc

“KOÇ”

“Yükselen KOÇ”
21 Mart – 19 Nisan
Sosyal platformlarda rol alacağınız, ekip, dernek ya da vakıf çalışmaları yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Gelecek günlere yönelik hedeflerinizi şimdilerde planlamalısınız. Ayın ikinci yarısında kontrol edemeyeceğiniz olaylarla boğuşmak yerine olayları akışına bırakmalısınız. Böylece gelecek ay sizin için çok gerekecek enerjiyi korumuş olursunuz.

ico_boga

“BOĞA”

“Yükselen BOĞA”
20 Nisan – 20 Mayıs
Kendinizi toplumsal arenada gösterebileceğiniz önemli bir aydan geçiyorsunuz. İş, kariyer ya da meslek hedeflerinizi ön plana almalısınız. Yeni adımlar atmak yerine mevcut konuları düzenlemelisiniz. Ayın ikinci yarısında arkadaşlarınızla birlikte hareket edeceğiniz olaylar sayesinde daha umutlu olacaksınız. Sosyal ortamlarda bulunarak kendinizi göstermelisiniz.

ico_ikizler

“İKİZLER”

“Yükselen İKİZLER”
21 Mayıs – 21 Haziran
Maddi, manevi anlamda destek alacağınız, yeni tanıştığınız kişilerden çok şey öğreneceğiniz günlerdesiniz. Eğitim ve seyahatler sayesinde ufkunuzu geliştirebilirsiniz. Ayın ikinci yarısında işiniz, kariyeriniz için önemli bir süreç başlayack. Sorumluluk almanın ve saygınlığınızı göstermenin zamanı gelecek. Fırsatları iyi değerlendirmeli, yöneticilerinizle diyaloglarınıza önem vermelisiniz.

ico_yengec

“YENGEÇ”

“Yükselen YENGEÇ”
22 Haziran – 22 Temmuz
Başkalarından beklediğiniz maddi kaynakları değerlendirmek için, bu ayki olumlu şartları kullanmalısınız. Kredi, borç, alacak, miras, nafaka, prim ve sigorta gibi geri dönüşümler de olabilir. Ayın ikinci yarısında yurtdışı bağlantılarınız güçlenmesi sayesinde yeni yerler, yeni yerlere gidebilir, farklı kişilerle tanışabilirsiniz. Maddi, manevi her anlamda kendinizi geliştireceğiniz fırsatları yakalamalısınız.

ico_aslan

“ASLAN”
“Yükselen ASLAN”
23 Temmuz – 22 Ağustos
Eşiniz, partnerinizle ilişkilerinize dikkat etmeli, karşınızdakilerin görüşlerinden yararlanmalısınız. Böylece doğacak sinerjiden yararlanabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında ne zamandır beklediğiniz bir alacağınızı tahsil etmek ya da borcunuzu ödemek için daha kararlı olmalısınız. Maddi konuları planlarken tek başınıza düşünmemeli, partnerinizin de fikrini almalısınız.

ico_basak

“BAŞAK”
“Yükselen BAŞAK”
23 Ağustos – 22 Eylül
Ofis hayatınızı, gündelik rutinlerinizi düzenlemelisiniz. Size destek veren çalışanlar sayesinde daha pratik ve verimli olacaksınız. Sağlığınızla ilgili yapmanız gereken girişimleri ertelemelisiniz. Ayın ikinci yarısında evlilik, ortaklık gibi konuların gündeme gelmesiyle tek başınıza hareket etmenin doğru olmadığını görebilirsiniz. Karşınızdakilerden alacağınız destek sayesinde daha başarılı olabilirsiniz.

ico_terazi

“TERAZİ”
“Yükselen TERAZİ”
23 Eylül – 22 Ekim
Kendinizi göstermek için zorlanmayacağınız, canlılığınızı artıran güzel günler sizi beklemektedir. Kazandığınız enerjiyle çocuklar, aşk hayatı ya da sanatsal konularda harekete geçeceksiniz. Ayın ikinci yarısında iş ortamınız, ofis hayatınızda alacağınız ek sorumluluklar sizi daha çok çalışmaya itebilir. Sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz.

ico_akrep

“AKREP”
“Yükselen AKREP”
23 Ekim – 21 Kasım
Evinizdeki sorunları çözmek, aile büyüklerinizle ilgilenmek için ay içindeki olumlu fırsatları hızlı değerlendirmelisiniz. Ayın ikinci yarısında hayatın keyifli yönleriyle ilgileneceğiniz bir süreç başlayacak. Aşk hayatınız da hareketlenebilir. Kendinizi göstermek için risk almak yerine, daha sanatsal, yaratıcı işlere yönelmelisiniz. Çocuklarla ilgili konular da gündeme gelebilir.

ico_yay

“YAY”

“Yükselen YAY”
22 Kasım – 21 Aralık
Kardeş ve komşularınızla ilişkilerinizin artacağı, hızlı bir trafik yaşayacağınız günlerden geçmektesiniz. Yeni anlaşmaların kapısını aralayabilirsiniz. Ancak imza atmak için ay sonunu beklemelisiniz. Ayın ikinci yarısında ev, aileyle ilgilenmeniz gereken olayların gündeme gelebilir. Artan ailevi sorumlulukları fark edebilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgilenmeyi ihmal etmemelisiniz.

ico_oglak

“OĞLAK”

“Yükselen OĞLAK”
22 Aralık – 19 Ocak
Maddi konulara ağırlık vermeli, kaynaklarınızı artırmanın yollarını bulmalısınız. Ek gelir elde etmek için olumlu şartları değerlendirmelisiniz. Ayın ikinci yarısında yakınlarınızla iletişiminizin artacak, ziyaretler, görüşmeler önem taşıyacaktır. Hatta ticari faaliyetlerde bulunmak için de bazı şanslar elde edebilirsiniz. Acele etmeden hareket etmelisiniz.

ico_kova

“KOVA”

“Yükselen KOVA”
20 Ocak – 18 Şubat
Bu ay kişisel anlamda ön plana çıkacağınız, destek alacağınız bir süreçtesiniz. Başta sağlığınız olmak üzere, kılık, kıyafet ve ilişkilerinize özen göstermeli, gelen şansı kendinize kullanmalısınız. Ayın ikinci yarısında maddi konuların gündeme gelmesiyle bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Kazançlarınızı değerlendirmenin yollarını ararken hızlı davranmamalısınız.

ico_balik

“BALIK”

“Yükselen BALIK”
19 Şubat – 20 Mart
Geçmişte yaptıklarınızı gözden geçireceğiz, tecrübelerinizden yararlanacağınız günlerdesiniz. Fedakarlık gerektiren konular ön plana çıkacaktır. Olayları akışına bırakıp, kendi dünyanıza çekilmelisiniz. Ayın ikinci yarısında doğal olarak ön planda olacaksınız. Bunu fırsat bilerek kendinizle ilgilenmeli, kişisel isteklerinize konsantre olmalısınız. Sağlığınızı gözden geçirmeli, yenilenmelisiniz.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: