2013 Yazar Temennileri

NURCAN ÖRTÜGEN GÖK:
(KALDIRIM ASTRONOMU sayfası yazarımız)
“Martı uçuyor, uçmaya devam edecek. Yeni senede kanatlarının güçlenmesini, daha çok okuyucuya, daha uzak diyarlara kanatlarındaki ulaştırabilmesini dilerim. Yeni senenin, hem bireylere hem toplumumuza, şehir ışıkları altında karanlığa gömülmediği, gökyüzündeki tüm yıldızların ışığı ile aydınlanabileceği günler getirmesini temenni ederim.
Sevgi ve ışıkla…
(Gökyüzü tutkunu, bilim sevgisini yaymak için teleskop atölyesinin kadını olmuş bir anne) :)
 www.ilkteleskobum.org
www.fezamen.com

 

ARMAĞAN PORTAKAL :
(C VİTAMİNİ sayfası yazarımız)
“Hayatımın bir yılını bir Martı’nın kanatlarında geçireceğim aklıma gelmemişti. Zaten güzel yanı da aklıma gelmemiş olması, yeni ve özgür bir hareket olması. O’nun filozof sayfalarında gezinmek, yaşamdan tatlar almak ve gelişmek… Martı Dergi’mizin temelindeki bu özellikler, her birimizin içinde daha da büyüdü.
2012 yılı aralık sayısı ile bana ilham veren Martı Dergisi’nde birinci yılımı doldurdum. 
Hem Martı’yı uçurmak, hem  Martı’nın kanatlarında uçmak, hem de Martı ile sizlere uçmak!  Burada olmak inanın çok güzel.”
www.armaganportakal.com

 

BAHANUR ALİŞOĞLU
(UZAKLARDAN sayfası yazarımız)
”Martı bu zamana kadar bana kanatlarımı açma fırsatı veren bir platform olmasının yanı sıra, bünyesinde barındırdığı hoşgörülü ve engin görüşlü insanlar sayesinde de kalbimi fethetmeye devam ediyor. Umarım daha uzun bir süre Martı’da yazmaya devam eder ve özgür olurum. 2013 yılının herkese özgürlük getirmesini diliyorum. Her akıl bağımsız oldukça ve özgür kılındıkça her şey daha güzel olacak. Ben Bahanur Alişoğlu, her zamanki deyimimle 1991 yılının ilk yarısında dünyaya fırlatılmış bir homo sapiensim. Ne eksiğim, ne de fazlam var sizlerden. Düşünen bir beyin ve hisseden bir kalple yola çıktım ve sonunu düşünmeden yürüyorum. Ben zaten yolun kendisini önemsiyorum. Barışla…”

 

DİLEK ERİKLİLİ BECK
(AMERİKA’DAN BİLDİRİYORUM sayfası yazarımız)
“Martı Dergisi, özgür, düşünen, sorgulayan, araştıran, bilgilendiren, doğaya saygılı, sosyal sorumluluk projelerine duyarlı, kısacası vazgeçilmezimiz…
2013’te sevgiyle, dostlukla gelecekteki daha güzel günlere hep birlikte…”
 
(Seyahat etmeyi, resim yapmayı, müzeleri, dünya mutfaklarından yemekler yapıp denemeyi, kırmızı şarabı ve kitap okumayı seven ve 15 yıldır New York’ta yaşadığından ve Martı’ya Amerika’dan bildiren kadın :)

 

ZELİHA DAĞHAN
(GELİŞİM sayfası yazarımız)
“Canım Martım, sana çok teşekkür ediyorum.
Bütün yıl hem gezip hem araştırma yapmış olsaydım, bu kadar bilgiyi bu kadar kısa sürede bulamazdım. Cömertliğin ve paylaşımın için seni sevgi ile kucaklıyorum.

Bana yeni arkadaşlıklar ve dostluklar katığın için, başta Anne Martım Yasemin Sungur un ve Tüm Martı yazarlarının Yepyeni yıllarını hem kutluyorum, hem de yeni hep yeni yıllar olmasını tüm kalbimle istiyorum.

Yeni Yılımız Kutlu Olsun :) ”

 

DENİZ ÖZTAŞ
(ZİHİNCE sayfası yazarımız)

“Martı, bana hayat enerjisi ve ilham veriyor. Onun sayesinde disiplinli bir şekilde yazı yazmayı, düşünmeyi, hayata umutla bakmayı, kaliteli dergi, kitap okumayı, kaliteli film, tiyatro seyretmeyi, kaliteli gezmeyi öğreniyorum.

2013’de, herkese ışık saçmaya devam et Martı!”

http://tuvaletkagidinanotlar.blogspot.com
https://www.facebook.com/ZihinselPazarlama

 

CEMİLE SÖNMEZ (Şiir ve deneme sayfaları yazarımız)

“Bir yıl daha ömrümüzden geçerken yeni bir yılın önümüze serildiğinin farkına varmak ve içimizi resmimize yansıtmak için uğraş vermeliyiz.

Umarım yeni yıl sağlık, huzur, birliktelik, yeni kazanımlar, yeni başarılar, hatta yeni bir dünya sunar bizlere. Pencereler arada bir değişmeli değil mi? :)

Mutlu yıllar.”

 

 

ZEYNEP KIYAK
(ALTERNATİF İK SÖZLÜĞÜ sayfası yazarı ve Martı Editörü)
“Hayata, yaşadıklarımıza, sevdiklerimize dair pek çok konu barındırıyor içinde Martı. Çok değerli Yasemin Sungur’u tanıdığım, ekibin bir parçası olduğum 2011 başlarından bu yana da, her gün onunla geliştiğimi ve yeniden öğrendiğimi keşfediyorum. Gelen her yeni yazı da, benim yazacak olmam da beni heyecanlandırıyor. Bu bir “GÖNÜLDAŞLIK” :) Birbirimizi çok iyi tanımadan aynı kanatların altında uçuyoruz.
Bir yıl, gelirken veya başlarken, beraberinde mucizeler getirmez; biz zamana bir şeyler kazandırırız. 2012’ye dopdolu bir Martı ve yeni yazarlar, fikirler kazandırdık. 2013’te de Martı’nın büyüyerek daha çok okura ulaşacağını ümit ediyor; bunun da olacağını hissediyorum. Martı kanadından keyifli uçuşlar…”
http://zeynepkiyak.wordpress.com/

 

SEHER ÖZEN KARADENİZ
(GELİŞİM sayfası yazarımız)
“İflah olmaz iyimser, yaşama tutkulu, gelişerek değişen, hayallerinin peşinden gidebilen, vermeyi seven biriyim. Okumayı hep çok sevdim.

Sevgili öğretmenim Yasemin Hanım’ın da teşvikiyle, insanın kendini ifade edebilmesinin en önemli araçlarından biri olan yazma işine giriştim. Bana kanatlarını açan, benim de kanatlanıp yazanlar diyarına uçmama vesile olan Martı Dergisini ve misyonunu çok önemsiyorum. Arkasında büyük bir emeğin olduğunu bildiğim bu dergide yazıyor olmanın ayrıcalıklı keyfini yaşıyorum. 2013 yılının gelişime ve değişime zaman ayırdığımız kendimizin ve çevremizdekilerin de farkındalığını artırdığımız, ünlü filozof Aurelius’un da dediği gibi “Kendi kendimizin yardımına koştuğumuz” bir yıl olmasını dilerim.

 

AYLİN TÜRKŞEN AYSEL (İştah Açıcı Filmler sayfası yazarımız)
“Huzurlu, gelişime destek veren, pozitif enerji yayan bir yuva benim için Martı. 2013’te eviniz sevdiklerinizle; sofralarınız bolluk bereketle dolsun. İçinizi huzur kaplasın. Sizin ve bütünün hayrına olan dilekleriniz gerçekleşsin. Aylin kim mi? Aylin, küçük yaşlarda; annesi ve akrabaları ile kış eriştesi keserek una bulaşan, anneannesi lokma kızartırken yanından ayrılmayan, dedesinin kuzinede kızarttığı ekmek üzere lor ve reçel sürerek yiyen,ilkokuldayken ders kitaplarının başından kalkıp kurabiye pişiren bir kız, bir mutfak tutkunu. Şimdilerde blog yazıyor, yemek ve sinema tutkusunu bir araya getiriyor. Denediği tarifleri fotoğraflarıyla birlikte sizler için anlatıyor. Mutlu bir 2013 dileklerimle“ http://www.kuzinedekizaranekmek.com/

 

YAĞIZ GÖNÜLER (Şiir sayfası yazarımız)

“Metin yazarlığıyla geçimini sağlayan bir garip şairim. Tarih ve klarnetle çok haşır neşirim.

2013 yılından büyük bir beklentim yok, insanların da küçük şeylerden mutlu olmasını dilerim. Bu iyi bir şeydir, kötülüklerden de korur.

Martı’nın internet âlemindeki en güzel dergilerden biri olduğunu düşünüyorum, bu yüzden dergide arada bir görünmekten mutlu ve huzurluyum. Kahrolsun kapitalizm, yaşasın şiir.”

 

 

SEMA BÜYÜKSIVACI (Kitap-Gezi yazarımız)

“Martı Dergisi sayesinde yazmayı ve e dergi nasıl okunur,onu öğreniyorum. Benim için çok büyük yenilik olması, farklılık yaratması hoşuma gidiyor.

Martı’yla 2013 yılında da değişik ufuklar açacağımıza inanıyor ve 2013 yılının hepimize sağlık, huzur ve güzelliklerle dolu olmasını diliyorum.”

Sevgiler

 

SEVİL MERT (Gezi Yazarımız)
Martı,
Dünyaya bambaşka gözlerle bakar ve …
Kimi zaman yükseklerden gördüklerini anlatır,
Kimi zaman konduğu bir taşın üstünden anlatır,
Kimi zaman da kafasını suyu soktuğunda…
Kendisini değil; gördüklerini, yaşadıklarını, duyduklarını, hissettiklerini anlatır…
 
Martı, değişim ve gelişim ile beslenir.
Martı, yeni yılın en çok “yeni”sini sever.
 
Yeni yılda da martının kanatlarına atlayıp dünyayı gezecek ve paylaşmaya devam edeceğim.
Yeni yılda yeni yerler, yeni kültürler, yeni tatlar bizi bekliyoruz… Değişmeye, gelişmeye ve paylaşmaya devam…


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: