2012’yle Savaş Baltaları

Ocak ayı, senenin ilerleyen aylarında ortaya çıkacak önemli olayların, astrolojik işaretlerini taşıyor. Her zamanki gibi astroloji rüzgarını arkanıza alırsanız, hedefe zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Yoksa hiçbir gezegen bizi yönetmez. Akreple yelkovanı okur gibi, kozmos saatini okursanız zamana ve zemine uygun yaşama şansını elde edebilirsiniz. Yoksa herkes çalan saati kapatıp, işe gitmeden, uykuya devam etmek ister.

Mars gezegeniyle anlatılan, “zamanın” astrolojik sembolizmi detaylarına beraber bakalım:
Ocak’ın 26’sından itibaren savaş gezegeni Mars geri harekete geçecek…
Aslında biliyoruz, geri gitmiyor; Güneş etrafında elips bir görüngede, farklı hızlarla ilerlediğimiz için, bize öyleymiş gibi geliyor. Ama Dünya’yı merkeze alan astroloji için bu önemli bir gösterge.

Savaşı, girişim gücünü, mücadeleyi ifade eden Mars’ın bu geri hareketi savaş baltalarımızı gömmemizi söylüyor. Ancak bu öyle kolay bir şey değil… Zira tam tersine, bu süreç mücadele gerektiren konularda terslikler olacağının; sinirimizi bozan, damarımıza basan olaylarının da habercisidir. Yani gücümüzü kontrol etme zamanından geçmekteyiz. Bu süreç 26 Ocak’tan, Nisan’ın 14’üne kadar sürecektir. Ama en az 1 hafta öncesi ve sonrası etkiler başlayacaktır.

Peki ne yapmalıyız?
Sabrımızı taşıran olaylara tepki verip, ters giden olayları daha da çorba yapmamak için…

Daha ilk sinyalleri aldığınız andan itibaren, kendinize “ne oluyor, bu olay bana ne anlatıyor” diye sormalısınız. “Bugüne kadar gücümü, motivasyonumu neye kullandım, neyle savaştım, ne için mücadele ettim?” Böylece siz de enerjinizi doğru kullanıp, geri dönmüş olacaksınız. Mars’ın bütün derdi de bu zaten:) Tüm Don Kişot’lar için…

Umarım ülkeler de, bölgemiz de bu sembolizmi doğru değerlendirir tabii ki…
Sıcak gündemi tetikleyen, eski günlerin hesaplarını ortaya çıkaran olaylara karşı, toplum olarak da dirençle durmalıyız.

Korkusuz Mars’ın bu geri gidiş hareketi pek çok şeyi tetikleyecektir. Hep ileri gitmeye çalışan bir savaşçının, dışarıdaki barut kokusuna rağmen, evde sakince enerji toplaması, plan yapması kolay değil… Ayrıca konu sadece kaba gücü kontrol etmek de değil. Mars detaylara önem veren Başak burcunda olması, hiçbir noktanın atlanmaması gerektiğinin altını çiziyor. Her alanda başkası sizi eleştirmeden siz eleştirmelisiniz. Sağlık, hijyen, gündelik işler, çalışma koşulları, fayda, zarar analizleri, detaylar, hizmet içeren konular mercek altına alınmalı, tersliklerle kavga etmeden, çözüme odaklanmalı… Burç, burç yorumlar aşağıda…
Peki niye?

“Madem savaş gezegeni geri gidiyor, ben de bir köşede düzelsin, olaylara müdahale etmeden beklerim” diyebilirsiniz. Böylece, sonradan hızlanacak fırtınayı şemsiye ile atlatırım diyor olabilirsiniz!

Zira korkusuz Mars, Nisan’da hızlanıp, Temmuz’a kadar aynı detaylarla uğraşmanız için, yoluna devam edecek. Ama hikaye burada bitmiyor; 3 Temmuz’da en güçsüz konumlarından birine giriyor. Yani üstüne gelen birçok şeyle baş etmekte cidden zorlanabilir.

Üstüne Ağustos’un 15’inde zorluklar gezegeni Satürn’le kavuşuyor. Yani Dünya’nın sert yasalarıyla, acımasız gerçeklerle yüz yüze gelip, gerçekten korkusuzluk savaşı vermesi gerekiyor. Ancak Ağustos’un 23’ünden sonra rahatlıyor… Önümüzde en az 8 aylık bir sınav süreci var!
Şimdi…

Şu sıralar hayatınızda neler olmakta, alıcı gözle bir bakın. Olaylar büyümeden, siz fark edin. Karşınızdakiyle kavga etmek yerine, kendinizi siz eleştirin. Gücünüzü, motivasyonunuzu, enerjinizi, erilliğinizi, mücadelenizi, yumruğunuzu, isteğinizi, arzunuzu, girişim gücünüzü, azminizi, hırsınızı, savaşçılığınızı masaya yatırın. Ters giden olayları görmezden gelmeyin. Sağlığınıza, hiyejeninize, diyetinize çok dikkat edin.
Çuvaldızı şimdi iyi kullanırsanız, savaş baltalarına direnciniz artar.
Dışarıda savaşacak kimse yok…
Çünkü kitabımda belirttiğim gibi 2012: Anlama Çağı’ndayız…
 
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
Esenliklerle…

twitter.com/AsudeArgun

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Bu aydan başlayarak Nisan ayına kadar gündelik işlerinizi iyi planlamalısınız. Size yardım eden kişiler, astlarınızla aranızı düzeltmeli, gerektiğinde destek almak için hazırlık yapmalısınız. Ofis hayatınızda pek çok şeyi gözden geçirmeniz gerekebilir. Değişiklikler ortaya çıkabilir. Bu kadar hızlı tempo altında kendinizi yıpratmamalı, sağlığınıza her zamankinden fazla önem vermelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Ocak, Nisan arasında özellikle hayattan zevk aldığınız işleri ciddiye almalısınız. Hobilerinizi, sanat ya da sporla ilgili uğraşlarınıza çeki düzen vermelisiniz. Yanı sıra aşk hayatınızı da gözden geçirmeniz gerekebilir. Kendinizi anlatmakta o kadar gözü kara hareket etmemelisiniz. Karşı tarafı zorlamamalısınız. Çocuklarınızla ilişkinizi de gözden geçirmelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Ocak ayından, Nisan ayına kadar ailevi konuları düzenlemeniz gerecektir. Ebeveynlerinizle ilgili sorumlulukları artık ertelememelisiniz. Yapmanız gereken işleri gözden geçirip, iyi planlamalı, adım atmak için şartları beklemelisiniz. Evinizle ilgili yapmanız gereken tamirat, tadilat ya da düzenlemeleri görmezden gelememelisiniz. Güvenliğinize önem vermelisiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Bu aydan başlayarak Nisan ayına kadar, kardeşleriniz, komşularınızla ilişkilerinizde ters giden olaylar gündeme gelebilir. İletişim sorunlarına sebep olabileceğinizi unutmamalısınız. Dedikodulara, yanlış anlamamalara dikkat etmelisiniz. Ticari faaliyetler içindeyseniz, detaylı bir planlama yapmalısınız. Özellikle yakın çevrenizdeki sorunları çözmeye odaklanmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Ocak ayından, Nisan ayına kadar, maddi koşullar üzerinde yeni bir planlama yapmalısınız. Alışverişlerden sakınmanız, harcamalarınızı gözden geçirmeniz yerinde olacaktır. Kaynaklarınızı nereye, nasıl kullandığınızı tespit ederseniz maddi konulara çözüm bulabilirsiniz. Yatırım yapmak için beklemede kalmalısınız.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Bu aydan başlayarak Nisan ayına kadar, ön başta kendinize dikkat etmelisiniz. Sağlığınızı korumalı, ateşlenmemeye, sinirlenmemeye çalışmalısınız. Verdiğiniz tepkilerin, yaptığınız eleştirilerin sadece size zarar verdiğini görmelisiniz. Yaptırmanız gereken kontrolleri planlamalı, enerjinizi düzenlemelisiniz. İlişkilere de uyumlu olmalısınız.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Ocak ayından, Nisan ayına kadar, kontrol edemeyeceğiniz olaylara karşı sabırlı olmalısınız. Olayların üstüne giderseniz cidden zarar görebilirsiniz. Geçmiş konular, gizli düşman üstünüze geliyor sanabilirsiniz. Oysa korkularınızla yüzleşme zamanı gelmiş olabilir. olayları akışına bırakıp, manevi gelişime özen göstermelisiniz. Kendinizi arındırma fırsatını iyi kullanmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Ocak, Nisan arasında, sosyal çevrenizi ilgilendiren olaylar sinirlerinizi bozabilir. Arkadaşlarınızın, dostlarınızın sözleri, davranışları sizi kırabilir. Organize olduğunuz insanlar ya da yönettiğiniz ekiplerde bazı sorunlar çıkabilir. Eleştirileri olgunlukla karşılamalı, bireysel değil, ekip olabilmek için adım atmalısınız. Gelecek planlarını gözden geçirmek, yeniden yapılanmak için hareket etmelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Ocak ayından, Nisan ayına kadar, işiniz, kariyeriniz, mesleğinizle ilgili konularda terslikler yaşayabilirsiniz. Patron, müdür ya da yöneticilerinizle tartışabilirsiniz. Üstünüze gelen yükleri hafifletmek için iyi planlama yapmalısınız. İşler istediğiniz gibi gitmese de sabırlı olmalısınız. Çalışmıyorsanız toplumsal statünüz, evliliğiniz ya da annenizle ilgili sorunları çözmek için hazırlıklı olmalısınız.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Ocak ayından, Nisan ayına kadar, yabancılar, yurtdışı, medya ya da hukuksal konularda zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Akademik alanda, eğitim konularında ve dini alanlarda eleştirilerle karşılaşabilirsiniz. Seyahatlerde zorluklar yaşayabilirsiniz. İyimserliğinizi kaybetmeden sorunlara çözüm bulmalı, konunun üstadı olarak gördüğünüz kişilere kulak vermelisiniz. Kendinizi ortaya koymak için sabırlı olmalısınız.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Bu aydan başlayarak Nisan ayına kadar, maddi konulara dikkat etmelisiniz. Özellikle eşiniz ya da ortağınızla ortaklaşa gelir ve giderlerinizi kontrol etmelisiniz. Kredi, borç, sigorta, prim gibi konuları iyi analiz etmeli, yeni girişimlerde bulunmak yerine eski hesapların üstünden dikkatle geçmelisiniz. Miras, nafaka, hisse gibi sorunları çözmek için çıkış yolları bulabilirsiniz.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Ocak ayından Nisan’a kadar ikili ilişkilerde test edileceksiniz. Evlilik, ortaklık gibi konularda zorlukların üstesinden gelmeyi başarmalısınız. Partnerinize her zamankinden daha dikkat etmeli, önem vermelisiniz. Kendinizi daha profesyonel olarak ortaya koymak için planlama yapmalısınız. Rekabet koşulları artsa da sinerji yaratmaya özen göstermelisiniz.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: