Kültür Sanat Ajandası

0
216

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ev sahipliğinde, Rene Magritte, Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıları koleksiyonunda barındıran InArtis ile Kült işbirliğinde gerçekleştirilen “Salvador Dali Sergisi”nde 121 eser yer alıyor. Sergide, 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından Salvador Dali’nin, “İlahi Komedya”, “Sürrealizm İzleri”, “Gala ile Akşam Yemeği” adlı 3 ayrı başlıktaki eserleri yer alacak. Tophane-i Amire’de gerçekleştirilecek bu etkinlik 23 Aralık 2011’de başlayacak ve 26 Şubat 2012 tarihinde sona eriyor.

 

Ressam  Ömer Muz 43 üncü kişisel sergisini  “İSTANBUL’DAN SESLER VE İZLER” başlığıyla 28 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında Teşvikiye’de NİŞART Sanat Galerisi’nde… Ressam Ömer Muz  toplam 33 eserden oluşan suluboya ve yağlı boya tekniğiyle hazırladığı eserleriyle yine izleyenleri çocukluğunun İstanbul’unda  nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.  

 

Piyano kariyerini büyük bir başarıyla sürdüren ünlü In other words, this extra miR-212 in the striatum seemed to not only counter cocaine addiction (already a huge change) but also make the cocaine-seeking motivation lower and appear to cure the rats of their addiction. piyanist Birsen Ulucan, dünyaca ünlü keman sanatçısı Özcan Ulucan ve Slovenya’nın en önde gelen kemancılarından Volodja Balzalorsky, casino pa natet 29 Aralık 2011, Perşembe günü klasik müzik tutkunları için Akbank Sanat’ta özel bir konser verecek. Ulucan kardeşler, ayrıca 30 Aralık 2011, Cuma günü, Akbank Sanat’ta gerçekleştirilecek müzik atölyesinde, gençlerle müzik ve sahne deneyimlerini paylaşacaklar.

 

Dünyaca ünlü Türk ressamlarımızdan Renan Ertosun, 29 Aralık – 01 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası San Diego Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek olan sergide eserleri yer alacak. Patrick Stewart ve Nuvia Crisol Ruland küratörlüğünde hazırlanan sergide Classic Ferrari, Speed and Ferrari, Mercedes ve Abstract Ferrari olmak üzere 4 eseriyle yer alacak olan Renan Ertosun, sanat hayatı boyunca hız ve heyecanın peşinden koştu. Hız kavramını araştıran Renan Ertosun, bu konudaki özgün resimleriyle farklılaşıyor.

 

Tayfun Erdoğmuş 3 yıl aradan sonra İstanbul Galeri Nev’de 9 Aralık 2011 tarihinden itibaren son çalışmalarını sergiliyor.
Sanatçı, hiç boya kullanmadan gerçekleştirdiği yapıtlarında, kurutulmuş çiçek, yaprak, iplik, pirinç kağıdı gibi doğal malzemeleri pirinç varak kaplı tual yüzeyine akrilik medium ile ebediyen hapsediyor.

 

Heykeltraş Çiğdem Yapanar’ın Exodo (Çıkış) adını verdiği dördüncü kişisel sergisi, Nişantaşı, Kare Sanat Galerisi’nde açılacak. 31 Aralık’a görülebilir.

 

 

Akmerkez, Türk resim sanatının 3 büyük ismi Halil Akdeniz, Adem Genç ve Muzaffer Akyol’u “Başka Dünyalar” sergisinde bir araya getiriyor. Akmerkez ve Tunca Sanat işbirliği ile gerçekleştirilen sergi,7 Ocak 2012’ye kadar ziyaretçilere açık olacak. Sanat Akmerkez’de 7 kapsamında gerçekleştirilen Başka Dünyalar sergisindeki eserler, sanatçıların farklı dönemlerinden örnekleri ağırlıyor.

 


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın:
Lütfen yazıyı paylaşın | Bilgi paylaştıkça çoğalır, paylaşmak değer katar...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here